Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

2 ingrediencie, trocha práce a domáca zmrzlina je hotová. Také dobré kopčeky nepredávajú ani pri mori

09.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/279photo Studio). Keď je horúčava tiesnivá, hľadáme rôzne spôsoby, ako sa schladiť. Jednou z nich je domáca zmrzlina. Na jej výrobu vám budú stačiť dve ingrediencie a 5 minút práce. Zabudnite na roboty, vajíčka a dlhé šľahanie. Zmrzlinu môžete podávať s čerstvým ovocím, obľúbeným džemom, pridať strúhanú čokoládu, sušené […]
Menej ako 1 min. min.

09.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/279photo Studio).

Keď je horúčava tiesnivá, hľadáme rôzne spôsoby, ako sa schladiť. Jednou z nich je domáca zmrzlina. Na jej výrobu vám budú stačiť dve ingrediencie a 5 minút práce. Zabudnite na roboty, vajíčka a dlhé šľahanie.

Zmrzlinu môžete podávať s čerstvým ovocím, obľúbeným džemom, pridať strúhanú čokoládu, sušené ovocie alebo hrozienka.
Foto: shutterstock/279photo Studio

Zmrzlina je jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako sa schladiť v horúcom letnom dni. Mnoho ľudí si vyberá hotovú zmrzlinu z obchodu, pretože príprava zmrzliny doma sa zdá byť náročná, komplikovaná a vyžaduje si špeciálne nástroje. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Domácu zmrzlinu si jednoducho vyrobíte za pár minút.

Ako rýchlo pripraviť domácu zmrzlinu? Potrebujete len dve ingrediencie

Doma si najčastejšie pripravujeme banánovú zmrzlinu, ku ktorej stačí rozmixovať mrazené ovocie a pridať obľúbené polevy. Tentokrát tu však máme recept na smotanovú zmrzlinu len z dvoch ingrediencií.

Skvele sa hodí nielen do horúčav, ale aj ako osviežujúci dezert, doplnenie torty či ľadovej kávy. Môžete ju podávať s čerstvým ovocím, obľúbeným džemom, pridať strúhanú čokoládu, sušené ovocie alebo hrozienka.

Recept na domácu smotanovú zmrzlinu. Vďaka tomu budú mäkké a nadýchané

Domácu krémovú zmrzlinu si pripravíte za 5 minút. Všetko, čo potrebujete, je mixér, nádoba a miesto v mrazničke. Jej výhodou je aj veľmi jednoduché zloženie bez nezdravých prísad, konzervantov a farbív. Recept neobsahuje vajíčka, preto je ideálnou možnosťou aj pre alergikov na ne. Všetko, čo potrebujete, je smotana a kondenzované mlieko.

RADA! Pred prípravou zmrzliny smotanu aj kondenzované mlieko dôkladne vychlaďte v chladničke aspoň na 4 hodiny, najlepšie cez noc. Vďaka tomu bude krém dobre našľahaný a všetky ingrediencie sa dokonale spoja. Do zmesi môžete pridať pár kvapiek alkoholu, vďaka čomu bude zmrzlina jemná, jemná a nadýchaná.

Potrebné ingrediencie:

500 ml smotany 36% (chladenej),

250 g sladeného kondenzovaného mlieka.

Vychladnutú smotanu ešte chvíľu šľaháme, kým nezačne hustnúť a pri šľahaní nezačnete vidieť jasné stopy na lopatkách mixéra. Pomaly začnite prilievať kondenzované mlieko. Všetko miešame ešte minútu, aby sa smotana a mlieko dobre spojili. Ak chcete, aby bola zmrzlina ešte krémovejšia a jemnejšia, môžete pridať pár kvapiek rumu alebo likéru. Nalejte šľahačkovú zmes do foriem na zmrzlinu alebo čistej nádoby. Zarovnajte a vložte do mrazničky aspoň na 5 hodín.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Moja rodina ma stále žiada o tento koláč a ja nemôžem povedať nie. Hlavnú ingredienciu nájdete na kríku

Tieto čučoriedkové palacinky sú šialené. Rodina je do nich zbláznená a už nechce iné raňajky

The post 2 ingrediencie, trocha práce a domáca zmrzlina je hotová. Také dobré kopčeky nepredávajú ani pri mori appeared first on Vášeň v tebe.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie