Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Agenda 2030 se vyvíjí: Evropská komise je spokojena s prosazováním kontroverzního zákona o digitálních službách

Ve všech členských zemích je zavádění digitální diktatury na různém stupni vývoje. Někde jsou již poměrně daleko, jinde zaostávají. Nicméně všechny země souhlasily jak se zaváděním digitálních identit, tak s postupným zavedením digitálních zdravotních záznamů. Ostatně, co týká elektronických zdravotních záznamů, tak toto sjednocení v rámci EU (plánuje se i sjednocení EU s USA) započalo […]
Menej ako 1 min. min.

Ve všech členských zemích je zavádění digitální diktatury na různém stupni vývoje. Někde jsou již poměrně daleko, jinde zaostávají. Nicméně všechny země souhlasily jak se zaváděním digitálních identit, tak s postupným zavedením digitálních zdravotních záznamů.

Ostatně, co týká elektronických zdravotních záznamů, tak toto sjednocení v rámci EU (plánuje se i sjednocení EU s USA) započalo již v roce 2018, kdy jsme patřili mezi země, které se k této společné databázi začaly hlásit jako první.

V zavádění ID a digitálních očkovacích pasů se pak chlubí svým prvenstvím Belgie a Maďarsko, nicméně i další země je následují, aktuálně například Rakousko.

Řecko se pak například snaží vnutit ID tím, že od příštího roku již nebude možné navštěvovat fotbalová utkání bez platné ID a lze očekávat, že tento požadavek se rozšíří i na další oblasti.

Začátkem tohoto týdne zveřejnila Evropská komise (EK) svou druhou zprávu o „Stavu digitální dekády,“ v níž vyzývá členské státy, aby zlepšily přístup k digitálním ID a elektronickým zdravotním záznamům a podpořily je.

EU je zároveň spokojena s pokrokem v boji proti „dezinformacím,“ „online škodám“ a podobně.

tiskové zprávě Evropská komise uvedla, že zpráva byla připravena k posouzení pokroku směrem k cílům programu Digitální dekáda (DDPP), přičemž rok 2030 je rokem cílovým.

Členové EU nyní do dokumentu poprvé přispěli analýzami svých národních „Strategických plánů pro digitální dekádu.“ A zde není Evropská komise zrovna spokojená: snahy členů nesplní „úroveň ambicí“ EU, pokud se věci budou i nadále vyvíjet jako doposud, varuje dokument.

Ačkoli je zpráva obecně pozitivní, pokud jde o přijetí přihlašovacích údajů pro digitální identitu (systémy eID) a používání služeb elektronického zdravotnictví, autoři poznamenávají, že v přijímání systémů e-ID existují „stále značné rozdíly mezi zeměmi“.

Aby bylo možné v těchto oblastech dohnat členské státy, které jsou napřed, doporučuje se zlepšit přístup k elektronické identifikaci a elektronickým zdravotním záznamům, aby bylo dosaženo cílů pro rok 2030.

EU chce, aby tyto dva systémy byly do té doby dostupné pro 100 % občanů a podniků – poznamenává, že elektronická identifikace je v současnosti dostupná pro 93 % občanů ve 27 zemích EU, ačkoli přijímání je různé.

Zpráva Evropské komise přesto ukazuje, že tvůrci politik v Bruselu jsou optimističtí, že peněženka EU pro digitální ID bude „pobídkou“ k používání eID.

A autoři dokumentu jsou spokojeni se způsobem prosazování kontroverzního zákona o digitálních službách (DSA). Kritici se však domnívají, že zákon je navržen tak, aby potlačoval svobodu projevu pod rouškou boje proti „dezinformacím.“ 

EU to popisuje jako „posílení ochrany proti online škodám a dezinformacím,“ přičemž také uvádí, že zahajuje vyšetřování (na online platformách), aby zajistila vymáhání DSA.

A aby se posílilo poselství, že DSA je zapotřebí jako síla pro dobro, zpráva tvrdí, že „online rizika jsou na vzestupu a dezinformace byly identifikovány jako jeden z nejvíce destabilizujících faktorů pro naši společnost, který vyžaduje komplexní, koordinovanou akci a vyžaduje překročení hranic.“

Tolik zpráva, která ukazuje, že největším zájmem EU je nejen zavádění digitálních ID a zdravotních záznamů, ale také cenzura. Podle stávajícího složení EP se navíc nezdá, že by se na tom mělo cokoli změnit…

Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie