Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ak by v roku 2008 nebol zablokovaný vstup Ukrajiny do NATO, vojna by nebola, vyhlásil Duda

Ak by nebol na samite NATO v roku 2008 zablokovaný vstup Ukrajiny a Gruzínska do Severoatlantickej aliancie, konflikt na Ukrajine by nevypukol. Uviedol to poľský prezident Andrzej Duda v rozhovore pre pravicovú televíziu Republika TV odvysielanom v stredu, informuje agentúra PAP. Duda v rozhovore poukázal na Francúzsko a Nemecko ako na krajiny, ktoré vstup Ukrajiny a […]
Menej ako 1 min. min.

Ak by nebol na samite NATO v roku 2008 zablokovaný vstup Ukrajiny a Gruzínska do Severoatlantickej aliancie, konflikt na Ukrajine by nevypukol. Uviedol to poľský prezident Andrzej Duda v rozhovore pre pravicovú televíziu Republika TV odvysielanom v stredu, informuje agentúra PAP.

Duda v rozhovore poukázal na Francúzsko a Nemecko ako na krajiny, ktoré vstup Ukrajiny a Gruzínska do NATO blokovali. Z dnešnej perspektívy ide podľa neho o “tragédiu”. Pri spätnom pohľade boli v tom čase podľa Dudu uprednostnené dohody uzavreté s Ruskom pred “bezpečnosťou a zdravým rozumom” a istou “politickou poctivosťou”.

KOMENTÁR: Aká je cena spojenectva v boji s nepriateľmi Západu

“Situácia je dnes oveľa zložitejšia, keďže v tom čase boli Ukrajina a Gruzínsko slobodné krajiny, ktoré nikto nenapadol. Všetko, čo potrebovali, bolo trochu podpory od Aliancie… a k tejto vojne by nedošlo,” povedal poľský prezident.

Zároveň vyjadril presvedčenie, že Rusku by nemalo byť umožnené ponechať si žiadnu časť dobytého územia Ukrajiny. Dodal, že ak si niekto myslí, že Rusko by si malo nechať časť ukrajinského územia, malo by mu byť umožnené dať Rusku aj časť svojej vlastnej krajiny.

Duda sa v súčasnosti nachádza na prebiehajúcom samite NATO vo Washingtone, pripomína PAP.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie