Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Akcie v Spojených štátoch po prejave šéfa Fedu uzavreli zmiešane, dolár rástol

Akcie v Spojených štátoch dnes uzavreli zmiešane. Trhy sledovali prejav šéfa centrálnej banky USA (Fed) Jeroma Powella a indexy Nasdaq a S&P 500 uzavreli na nových rekordoch vďaka výrobcovi čipov Nvidia. Index Dow Jones klesol o 52,82 bodu, teda 0,13 percenta, na 39 291,97 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 sa zvýšil o 4,13 […]
Menej ako 1 min. min.

Akcie v Spojených štátoch dnes uzavreli zmiešane. Trhy sledovali prejav šéfa centrálnej banky USA (Fed) Jeroma Powella a indexy Nasdaq a S&P 500 uzavreli na nových rekordoch vďaka výrobcovi čipov Nvidia.

Index Dow Jones klesol o 52,82 bodu, teda 0,13 percenta, na 39 291,97 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 sa zvýšil o 4,13 bodu, čiže 0,07 percenta, na 5576,98 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrástol o 25,55 bodu, čiže 0,14 percenta, na 18.429,29 bodu.

Nasdaq zaznamenal šiesty rekordný záver za sebou. Optimizmus ohľadom rastu záujmu o umelú inteligenciu zatienil neistotu ohľadom cesty Fedu k znižovaniu úrokových sadzieb.

Powell dnes uviedol, že inflácia v USA zostáva nad dvojpercentným cieľom centrálnej banky, v posledných mesiacoch však spomaľuje. Ďalšie dobré údaje by podľa neho posilnili dôvody na zníženie úrokových sadzieb. Trval však na tom, že nevysiela žiadne signály o načasovaní akýchkoľvek budúcich opatrení. Trhy teraz dávajú šancu viac ako 70 percent tomu, že Fed v septembri zníži úroky o štvrť percentuálneho bodu.

S&P 500 a Nasdaq Composite zaznamenali rekordné uzávierky

Akcie výrobcu čipov Nvidia vzrástli o 1,4 percenta. Firma tak vyrovnala poklesy akcií ďalších čipových spoločností, čo pomohlo indexom S&P 500 a Nasdaq k rastu. Posilnili akcie bánk JPMorgan, Wells Fargo a Citi, ktoré tento týždeň zverejnia výsledky hospodárenia za druhý štvrťrok a odštartujú tak americkú výsledkovú sezónu. Analytici očakávajú, že zisk na akciu firiem z indexu S&P 500 za druhý štvrťrok vzrástol o 10,1 percenta. V prvom štvrťroku sa zvýšil o 8,2 percenta, napísala agentúra Reuters.

Dolár dnes posilnil, pretože Powell uznal pokrok v boji s vysokou infláciou a ochladením trhu práce, nevyslal však jasný signál, že Fed je blízko zníženia úrokových sadzieb. Dolárový index, ktorý sleduje výkon dolára ku košu šiestich popredných svetových mien, stúpol o 0,1 percenta na 105,12 bodu.

Euro voči doláru kleslo o 0,1 percenta na 1,0817 dolára. Dolár k jenu vzrástol o 0,3 percenta na 161,28 jenu. Euro k jenu posilnilo o 0,2 percenta na 174,41 jenu.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie