Slovensko čelí náročným reformám, ktoré by mohli zlepšiť jeho pozíciu v rámci EÚ, no zároveň musí čeliť aktuálnym výzvam v oblasti verejných financií, inflácie a ekonomickej konkurencieschopnosti. Na základe správy od Štatistického úradu SR sa bližšie pozrieme na porovnanie členských štátov.
Slovensko zaostáva za priemerom EÚ v životnej úrovni. Za posledných 10 rokov sa vzdialilo od krajín ako Česko, Maďarsko či Poľsko. Dôvodom je stagnácia v raste príjmov, menej efektívna štruktúra vývozu a vyššie náklady na dovoz, najmä energií.
Slovensko zaostáva pre stagnáciu inovácií, nízke investície do vzdelania a infraštruktúry, vysokú závislosť od automobilového priemyslu a málo diverzifikovanú ekonomiku. Navyše, narastajúca zadlženosť a slabá adresnosť sociálnych transferov znižujú efektívnosť verejných financií, pričom rast životnej úrovne sa spomalil v porovnaní s inými krajinami EÚ.
V tomto článku sa pozrieme na niekoľko jednoduchých grafov, ktoré reprezentujú, akým smerom sa Slovensko uberá, keďže jednoducho porovnáme číselné údaje s ďalšími členskými krajinami.
98 %
Už sa viac neboj o svoje peniaze.
Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.
Sponzorovaný obsah
rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov
retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s
finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť,
či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť
podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
The post Ako je na tom Slovensko v rámci EÚ: Detailné porovnanie krajín appeared first on KRYPTOMAGAZIN.
Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!
Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.