Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Americké zbrane dlhého doletu sú v súlade so stratégiou nemeckej vlády, tvrdí Scholz o obrannej dohode

Nemecký kancelár Olaf Scholz privítal vo štvrtok plán umožniť rozmiestnenie amerických zbraní s dlhým dosahom v jeho krajine s tým, že dokonale zapadá do bezpečnostnej stratégie vlády v Berlíne. Informujeme o tom podľa agentúry Reuters. “Toto rozhodnutie sa rodilo dlhší čas a nie je žiadnym skutočným prekvapením pre nikoho, kto sa podieľa na bezpečnostnej a […]
Menej ako 1 min. min.

Nemecký kancelár Olaf Scholz privítal vo štvrtok plán umožniť rozmiestnenie amerických zbraní s dlhým dosahom v jeho krajine s tým, že dokonale zapadá do bezpečnostnej stratégie vlády v Berlíne. Informujeme o tom podľa agentúry Reuters.

“Toto rozhodnutie sa rodilo dlhší čas a nie je žiadnym skutočným prekvapením pre nikoho, kto sa podieľa na bezpečnostnej a mierovej politike,” povedal Scholz reportérom na summite Severoatlantickej aliancie vo Washingtone.

“Koniec koncov, perfektne sa (toto rozhodnutie) hodí k bezpečnostnej stratégii nemeckej vlády,” dodal.

USA a Nemecko v stredu v spoločnom vyhlásení vo Washingtone uviedli, že Spojené štáty posilnia ochranu partnerských krajín NATO v Európe. Za týmto účelom budú v Nemecku od roku 2026 dočasne umiestnené riadené strely typu Tomahawk a ďalšie zbrane dlhého dosahu.

V dokumente sa tiež spomínajú protilietadlové rakety SM-6 a novo vyvíjané nadzvukové zbrane, “ktoré majú výrazne väčší dosah ako súčasné pozemné systémy v Európe”.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie