Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

ANALÝZA: Patriotov pre Európu bude počuť, ale v Bruseli ich čaká vyhnanstvo

Patrioti pre Európu sa stali treťou najsilnejšou frakciou v europarlamente. Ide o pozoruhodný počin, na formovanie kontinentálnej politiky však bude mať pramalý vplyv. O to však Andrejovi Babišovi a Viktorovi Orbánovi, duchovným otcom zoskupenia, nikdy nešlo. Oveľa dôležitejšie sú pre nich ich domáce politické scény, kde boj s bruselskou smotánkou náležite zúročia. Babiš poskladal novú frakciu […]
Menej ako 1 min. min.

Patrioti pre Európu sa stali treťou najsilnejšou frakciou v europarlamente. Ide o pozoruhodný počin, na formovanie kontinentálnej politiky však bude mať pramalý vplyv. O to však Andrejovi Babišovi a Viktorovi Orbánovi, duchovným otcom zoskupenia, nikdy nešlo. Oveľa dôležitejšie sú pre nich ich domáce politické scény, kde boj s bruselskou smotánkou náležite zúročia.

Babiš poskladal novú frakciu

Keď sa v pondelok okolo poludnia začala internetom šíriť informácia o vstupe francúzskeho Národného združenia Marine Le Penovej do frakcie Patrioti pre Európu, bolo jasné, že Babiš s Orbánom si mädlia ruky. Od oznámenia ich európskeho politického dieťaťa neuplynulo ani štrnásť dní a už sa s 84 ľuďmi z dvanástich členských krajín na palube stalo tretím najsilnejším hráčom.

Cordon sanitaire

„Náš hlas v Európskej únii bude počuť,“ chválil sa na tlačovej konferencii Babiš. Svojím spôsobom mal pravdu, na európskej scéne mu to však bude nanič. Bruselské počty sú neoblomné, pri moci zostáva trojlístok ľudovcov, sociálnych demokratov a „macronovci“ z Obnovy Európy. V rukách majú 400 mandátov. O obsadzovaní kľúčových postov tak budú rozhodovať oni a na Patriotov pre Európu už chystajú pascu, ktorá v priebehu rokov zničila umierajúcu Identitu a demokraciu….

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie