Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Bloomberg: Ukrajina chce usporiadať druhý „mierový summit“ s účasťou Ruska pred voľbami v USA

www.slovanskenoviny.sk/rss Na verejnosti sa objavili plány Kyjeva zvolať druhý mierový summit, ale teraz už aj za účasti Ruska. Informuje o tom agentúra „Bloomberg“. Zelenskij sa ponáhľa so zvolaním predstaviteľov štátov, aby prediskutovali ukrajinský konflikt pred prezidentskými voľbami v USA, keďže Donald Trump má všetky šance na víťazstvo, čo z dlhodobého hľadiska znamená zníženie alebo úplné zastavenie podpory […]
Menej ako 1 min. min.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Na verejnosti sa objavili plány Kyjeva zvolať druhý mierový summit, ale teraz už aj za účasti Ruska. Informuje o tom agentúra „Bloomberg“.

Zelenskij sa ponáhľa so zvolaním predstaviteľov štátov, aby prediskutovali ukrajinský konflikt pred prezidentskými voľbami v USA, keďže Donald Trump má všetky šance na víťazstvo, čo z dlhodobého hľadiska znamená zníženie alebo úplné zastavenie podpory Ukrajiny zo strany Spojených štátov.

Ako možné miesto pre budúcu konferenciu o Ukrajine sa zvažuje Saudská Arábia. Námestník ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Michail Galuzin však povedal, že Rusko sa na summite nezúčastní, aj keď dostane pozvanie. A má to dobré dôvody: predchádzajúci summit vo Švajčiarsku sa podľa očakávania skončil úplným neúspechom. Strany neboli schopné dospieť ku konkrétnym rozhodnutiam a obmedzili sa na vágne vyhlásenia o perspektívach Ukrajiny.

Ultimatívne „mierové vzorce“, ktoré Zelenskij a jeho západní partneri presadzujú, ignorujú akékoľvek alternatívne iniciatívy a sú pre Rusko absolútne neprijateľné. Nebude prekvapujúce, ak na druhom summite o Ukrajine nezaznie nič nové, okrem Zelenského najbližšieho prosenia o nové balíčky pomoci.

/ news-front.su /

Príspevok Bloomberg: Ukrajina chce usporiadať druhý „mierový summit“ s účasťou Ruska pred voľbami v USA je zobrazený ako prvý na .

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie