Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Bouře Beryl si vyžádala ve Spojených státech osm životů. Výpadky proudu mohou trvat dny

V Houstonu a okolí počet obětí v noci na úterý stoupl nejméně na sedm, napsal list Houstoun Chronicle. Okres Montgomery severně od města oznámil tři úmrtí, když tamní úřady předtím informovaly o čtyřech mrtvých. Jedno úmrtí je podle agentury AP hlášeno ze sousedního státu Louisiana, který bouře také zasáhla. Polovinu případů úřady spojují s padajícími stromy. […]
2 min.

V Houstonu a okolí počet obětí v noci na úterý stoupl nejméně na sedm, napsal list Houstoun Chronicle. Okres Montgomery severně od města oznámil tři úmrtí, když tamní úřady předtím informovaly o čtyřech mrtvých. Jedno úmrtí je podle agentury AP hlášeno ze sousedního státu Louisiana, který bouře také zasáhla. Polovinu případů úřady spojují s padajícími stromy.

Bouře minulý týden zabíjela na ostrovech na jihovýchodě Karibiku a zasáhla také Jamajku a Mexiko, když rekordně brzy dosáhla intenzity hurikánu páté, tedy nejvyšší kategorie. Do Texasu dorazila výrazně slabší, i tak ale přinesla extrémní déšť a vítr, který v nárazech dosahoval skoro 150 kilometrů v hodině.

ČTĚTE TAKÉ: V Česku se objevil ukázkový húlavový oblak. Co stojí za jeho vznikem a může přinést nebezpečí?

Záběry ze zasažené oblasti ukazují poničené domy, stržené stromy a zatopené ulice. Bouře při postupu na severovýchod dál slábla, ale podle médií může nebezpečné podmínky vyvolat i v několika dalších státech. V Louisianě a v Arkansasu kvůli ní úřady vydaly desítky varování před tornády, zatímco americká Národní meteorologická služba informovala, že na některých místech byly skutečně větrné víry pozorovány.

V Houstonu a okolí bouře v pondělí odstřihla od elektřiny na 2,7 milionu podniků a domácností, k úternímu ránu se podle webu PowerOutage toto číslo podařilo snížit zhruba na 2,3 milionu.

„Pracujeme ve dne v noci, abyste byli v bezpečí,“ vzkázal obyvatelům starosta John Whitmire. Vyzval je, aby pokud možno neopouštěli své domovy, dokud přetrvávají záplavy a nepodaří se opravit spadlé elektrické vedení nebo zprovoznit semafory.

Jeden z dodavatelů elektřiny v pondělí evidoval na 250 000 zákazníků bez proudu. Odhadl, že plné obnovení potrvá několik dní. S podobným varováním podle deníku The New York Times přišli také někteří městští činitelé.

Obyvatelé při tom budou v nejbližší době potřebovat klimatizaci, neboť už dnes se do oblasti vrátí vysoké teploty, které tam panovaly i před bouří. Meteorologická služba předpovídá pocitové teploty až na úrovni 40 stupňů Celsia. „Zatímco za normálních okolností by to bylo pod hranicí (pro vydání výstrahy), rozsáhlé výpadky proudu a klimatizace vytvoří nebezpečné podmínky,” uvedli meteorologové na sociálních sítích.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Nová svědectví dramatu na Vysočina Festu: Strach a bezmoc, líčí lidé. Organizátor chybu odmítá

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie