Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Bouřka smetla dětský tábor v Nesměni. S úspěšnou evakuací pomáhal i starosta

„V obci Nesměň jsme pomohli evakuovat dětský tábor. Pro děti a jejich vedoucí zajistil starosta obce pro zbytek dnešní noci náhradní ubytování v suchu a teple,“ uvedli jihočeští hasiči na síti X. Ujistili, že k žádnému zranění nedošlo. K TÉMATU: Bouře zasáhly Českokrumlovsko a Trhové Sviny, kde hlásí velkou vodu. Dětem hrozí evakuace Evakuaci táborníků hlásili […]
Menej ako 1 min. min.

„V obci Nesměň jsme pomohli evakuovat dětský tábor. Pro děti a jejich vedoucí zajistil starosta obce pro zbytek dnešní noci náhradní ubytování v suchu a teple,“ uvedli jihočeští hasiči na síti X. Ujistili, že k žádnému zranění nedošlo.

K TÉMATU: Bouře zasáhly Českokrumlovsko a Trhové Sviny, kde hlásí velkou vodu. Dětem hrozí evakuace

Evakuaci táborníků hlásili také z Vápovic na Jihlavsku, kde kvůli počasí spadly stany. Hasiči k případu vyjeli asi ve 22:00. Dalších 35 dětí odvedli hasiči z tábora v obci Zahradiště na Žďársku, kde hrozilo přetečení rybníka. přiblížila mluvčí hasičů Nikola Pátková. Hasiči začali tábor evakuovat asi ve 23:00. „Všechny osoby byly bezpečně evakuovány, celkem šlo o 90 lidí,“ uvedla Pátková.

Hasiči v Česku ve středu odpoledne a v noci zasahovali u 946 případů souvisejících s bouřkami. Spadlé stromy během noci zastavily na šesti tratích vlaky.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: V Česku řádily bouřky, lámaly větve a komplikovaly dopravu

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie