Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Česká firma stahuje z trhu závadné kojenecké výživy. Určitě je nekonzumujte, varují experti

Podnik zároveň zjišťuje, jak se nadlimitní množství zbytků pesticidů do jeho výrobků dostalo. Překročené množství reziduí pesticidů slovenští hygienici zjistili u výrobku HELLO XXL Kojenecká výživa s jahodami, v balení o hmotnosti 200 gramů a s datem minimální trvanlivosti 11. prosince 2025, jakož i v HELLO Kojenecká výživa s jablky, v balení o hmotnosti 100 gramů a […]
Menej ako 1 min. min.

Podnik zároveň zjišťuje, jak se nadlimitní množství zbytků pesticidů do jeho výrobků dostalo. Překročené množství reziduí pesticidů slovenští hygienici zjistili u výrobku HELLO XXL Kojenecká výživa s jahodami, v balení o hmotnosti 200 gramů a s datem minimální trvanlivosti 11. prosince 2025, jakož i v HELLO Kojenecká výživa s jablky, v balení o hmotnosti 100 gramů a s datem minimální trvanlivosti 8. října 2025. Distributorem tohoto zboží je dceřiná společnost českého výrobce Linea Slovensko.

ČTĚTE TAKÉ: Z bytu v Bratislavě se linul zápach, uvnitř našli rozkládající se těla páru

Ve výrobcích byl podle slovenského úřadu zjištěn obsah zbytků pesticidů, a to fosetyl-Al a chlorečnan, v množství převyšujícím 0,01 miligramu na kilogram. „Je to překročení legislativně stanoveného limitu a na základě toho se výrobky nepovažují za bezpečné,“ poznamenal úřad. Podle něj tak byla porušena příslušná unijní směrnice, jakož i slovenské předpisy.

Pracovníci společnosti Linea Nivnice se o překročení povolených limitů ve výrobcích podle Slanicaye dozvěděli v pondělí odpoledne. „Řešíme to. Víme, kam předmětná šarže šla. Už jsme oslovili naše odběratele, ve spolupráci s nimi budeme zboží stahovat z trhu,“ reagoval Slanicay.

Společnost podle něj uvolňuje mnoho finančních prostředků na rozbory nakupovaných polotovarů u akreditované laboratoře. „V tomto případě nám něco uteklo. Je to vnos z ovoce, které nakupujeme. Jedná se o jahodu a jablko. Teď zjišťujeme, kde se stala chyba a proč,“ doplnil generální ředitel.

Úřad hlavního hygienika doporučil spotřebitelům, aby zmíněné zboží nekupovali, nekonzumovali a případně ho vrátili prodejci.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Protidrogový koordinátor Vobořil končí. Na jeho odchod tlačili lidovci i Babiš

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie