Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Češka při řádění hurikánu přišla o prsty. Kosti mi čouhaly z rukou a hodiny jsem trpěla, řekla

Tereza a Michal Machařovi trávili dovolenou v Mexiku. V zemi však udeřil hurikán Beryl, který zasáhl i jejich hotel. Když živel začal rozbíjet okna a prosklené stěny, dvojice se rozhodla přesunout do bezpečnějších prostor – k dalším ubytovaným Čechům v nižších patrech, s kterými se manželé na místě poznali. ČTĚTE TAKÉ: Tragédie v Hodoníně. Policisté vyšetřují úmrtí v […]
Menej ako 1 min. min.

Tereza a Michal Machařovi trávili dovolenou v Mexiku. V zemi však udeřil hurikán Beryl, který zasáhl i jejich hotel. Když živel začal rozbíjet okna a prosklené stěny, dvojice se rozhodla přesunout do bezpečnějších prostor – k dalším ubytovaným Čechům v nižších patrech, s kterými se manželé na místě poznali.

ČTĚTE TAKÉ: Tragédie v Hodoníně. Policisté vyšetřují úmrtí v rodinném domě, předcházelo mu napadení

„Čekala jsem na manžela u dveří, ale než za mnou doběhl, tak se balkonové okno rozletělo na střepy, létaly tam tyče a mě v tu chvíli nenapadlo nic jiného, než otevřít dveře,“ líčila Tereza dramatické momenty na Facebooku. „Chytla jsem je, ale bohužel i ze shora, protože byly v důsledku větru hodně těžké. Než se manžel otočil, tak mi ruku přicvakly a projely futry,“ řekla ve videu.

„Do půlky mi to amputovalo dva prsty, u třetího jsme to s jistotou nevěděli, všude byla spousta krve,“ řekla. „Koukaly mi kosti z rukou. Trpěla jsem tři hodiny v bolestech,“ sdělila s tím, že kvůli hurikánu nebyl možný převoz do nemocnice. Pak si postěžovala i na vedení hotelu. „Neřešili to, asi neočekávali, že hurikán může být tak silný, nebo že by z toho mohl být nějaký průser,“ podotkla ve videu.

Když se počasí uklidnilo, pro Terezu konečně přijela sanitka. Ve chvíli, kdy dorazila do nemocnice, na pár čekala další rána. Před jakýmkoliv vyšetřením personál po Češích údajně požadoval 50 000 dolarů (přes jeden milion korun). „Jako první je zajímalo, aby Michal zaplatil,“ pronesla. Michal začal obvolávat pojišťovny, jedné z nich se pak podařilo s nemocnicí usmlouvat částku na 1 600 dolarů, tedy asi 37 000 korun.

Žena absolvovala operaci, při které jí lékaři amputovali tři prsty. „Míša ten prst našel, snažil se ho uschovat, aby ho mohli našít zpátky, ale po dvanácti hodinách už to nešlo,“ popisovala v slzách.

Manželům se již podařilo vrátit do Čech. „Zdaleka tím nic nekončí. Manžečina ruka potřebuje další zákrok chirurga a následnou péči. Budeme ale konfrontovat hotel a žádat náhradu,“ dodal Michal pro Blesk.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Hurikán Beryl pustoší Karibik. Sílu živlu na vlastní kůži pocítil reportér CNN, ukazuje video

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie