Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Chystáte sa do Paríža? Tieto miesta môžete navštíviť úplne zadarmo

11.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pexels/Pixabay). Keď idete do Paríža, nemusíte míňať veľa peňazí na prehliadku pamiatok a spoznávanie miestnej kultúry. Je to mesto, ktoré ponúka množstvo bezplatných atrakcií, ktoré nám umožnia lepšie precítiť atmosféru tohto miesta a obdivovať architektúru a umenie. Pozrite sa, čo vidieť v Paríži zadarmo. Najlepšie bezplatné atrakcie v Paríži. […]
Menej ako 1 min. min.

11.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pexels/Pixabay).

Keď idete do Paríža, nemusíte míňať veľa peňazí na prehliadku pamiatok a spoznávanie miestnej kultúry. Je to mesto, ktoré ponúka množstvo bezplatných atrakcií, ktoré nám umožnia lepšie precítiť atmosféru tohto miesta a obdivovať architektúru a umenie. Pozrite sa, čo vidieť v Paríži zadarmo.

Najlepšie bezplatné atrakcie v Paríži. Toto sú miesta, ktoré sa oplatí poznať.
Foto: Pexels/Pixabay

Pri plánovaní výletu do Paríža sa nám zdá, že toto mesto je extrémne drahé. Ak však chcete znížiť cestovné náklady, oplatí sa vedieť, aké bezplatné atrakcie tam môžeme vidieť. Zahŕňajú mnoho ikonických múzeí, krásnych budov a záhrad. Zadarmo vám povieme, čo vidieť v Paríži.

Najlepšie bezplatné atrakcie v Paríži. Toto sú miesta, ktoré sa oplatí poznať

Pri návšteve Paríža môžeme zadarmo vidieť veľa krásnych a zaujímavých miest. Pri plánovaní cesty sa oplatí zvážiť nasledujúce body, ktoré môžete navštíviť, aj keď chcete cestovať s nízkym rozpočtom. Tu sú bezplatné atrakcie v Paríži, ktoré sa oplatí vidieť:

Basilique du Sacré-Cœur – je to charakteristická, snehobiela stavba s tromi kupolami. Postavili ju v štvrti umelcov a tvorcov na kopci Montmartre. Nielen bazilika samotná zaujme svojim vzhľadom, pretože z námestia okolo budovy môžeme obdivovať nádhernú panorámu Paríža.

Mosty cez Seinu – máme si z čoho vyberať, veď ich je na rieke až 35. Medzi nimi aj najstarší most Pont Neuf pochádzajúci zo 16. storočia, ktorého stavbu začal kráľ Henrich. III. Okrem toho sa oplatí navštíviť aj mosty ako Pont Alexandre III, Pont Royal, Pont Mirabeau či Pont des Arts Cintorín – oplatí sa navštíviť aj miesto odpočinku mnohých skvelých ľudí, akými sú Oscar Wilde, Fryderyk Chopin, Molière. a August Comte. Okrem toho je to aj akýsi skanzen, kde môžeme obdivovať zdobené náhrobné kamene, cintorínsku kaplnku a impozantnú bránu vedúcu na cintorín.

Prechádzka popri Seine – prechádzka, ktorá nám umožní spoznať a pozorovať históriu tohto krásneho mesta. Pri prechádzke popri rieke nás čakajú pôsobivé budovy a nádherné výhľady. Je to tiež jedinečná príležitosť pocítiť klímu a atmosféru Paríža. Oplatí sa absolvovať takúto prechádzku večer, keď je mesto nádherne osvetlené.

Tuilerijské záhrady (Jardin des Tuileries) – popri pokračovaní príjemných prechádzok sa oplatí poprechádzať sa po záhradách, ktoré sú ideálnym miestom na trávenie času medzi malebnými uličkami s kvetinovými záhonmi pestrých kvetov, stromov, ale aj početnými fontánami a sochami.

Múzeum parfumov Fragonard (Musée du Parfum Fragonard) – miesto, kde sa môžeme dozvedieť, ako sa vyrábajú parfumy. Navyše sa nachádza v krásnom interiéri historického nájomného domu z 19. storočia na Champs Elysées. A čo viac, môžeme tam použiť vzorky mnohých rôznych parfumov bez toho, aby sme si ich museli kupovať.

Piknik pri Eiffelovej veži – oplatí sa ísť aj na Champ-de-Mars, odkiaľ sa nám naskytne krásny výhľad na Eiffelovku. Je to ideálne miesto na piknik alebo večernú prechádzku po záhradách, pri ktorej môžeme obdivovať vysvietený monument.

Obelisk v Paríži na Place de la Concorde je pamiatka, pri ktorej sa oplatí zastaviť pri návšteve Paríža. Ide o obelisk, ktorý v 60. rokoch minulého storočia daroval Parížu egyptský miestokráľ Mohamed Ali. Pochádza z 13. storočia pred naším letopočtom. a pôvodne sa nachádzal v Amunovom chráme v Luxore.

Aké atrakcie v Paríži môžeme ešte navštíviť zadarmo?

Okrem toho nezabúdajme, že mnohé parížske múzeá, vrátane Louvru, Musee d’Orsay a Pompidou Center, sú každú prvú nedeľu v mesiaci otvorené pre každého zdarma. Paríž sa navyše oplatí navštíviť, ak máte menej ako 26 rokov, pretože v meste a regióne Ile-de-France je takmer päťdesiat múzeí, zámkov a pamiatok, ktoré ponúkajú voľný vstup osobám mladším ako 26 rokov.

Louvre je otvorený pre každého zadarmo každú prvú nedeľu v mesiaci.
Foto: Pixabay/Martijn_0716

Medzi tieto miesta patria: Louvre, Rodinovo múzeum, Musée d’Orsay, Versailles, Centre Pompidou, Arc de Triomphe, Musée National de la Marine a Panteón. Ak však máme viac ako 26 rokov, môžeme sa vydať na prechádzku po krásnych parížskych miestach, akými sú Champs Elysées, Montparnasse, Le Marais, Luxemburské záhrady, či Andre Citroen Park.

Väčšinu kostolov v Paríži môžete taktiež navštíviť zadarmo. Väčšinou je spoplatnený len vstup do krýpt alebo veží. Samozrejme, keďže sme v tomto meste, musíme do toho vložiť aj nejaké umenie. Pomôcť nám k tomu môže bezplatné múzeum, kde si môžeme pozrieť zbierku európskeho umenia zo 17. a 18. storočia, Musee Cognacq – Jay.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Prečo by ste mali meškať na letisku? Letuška odhalí málo známu skutočnosť

Chystáte sa na dovolenku? Patent s fotkou určite vyskúšajte. Nič vám nepokazí dovolenku snov

The post Chystáte sa do Paríža? Tieto miesta môžete navštíviť úplne zadarmo appeared first on Vášeň v tebe.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie