Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Dajte zbohom vraním nohám. Vieme, ktoré okuliare najlepšie chránia vaše oči pred slnkom

11.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB). Nič nedopĺňa outfit tak ako slnečné okuliare. Tieto tónované sklá však dokážu oveľa viac než len dobre vyzerať. Správny pár slnečných okuliarov môže poskytnúť dôležitú ochranu pred škodlivým ultrafialovým žiarením, ktoré môže spôsobiť katastrofu na vašej pokožke. Ktoré okuliare najlepšie chránia vaše oči pred slnkom?Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB […]
Menej ako 1 min. min.

11.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB).

Nič nedopĺňa outfit tak ako slnečné okuliare. Tieto tónované sklá však dokážu oveľa viac než len dobre vyzerať. Správny pár slnečných okuliarov môže poskytnúť dôležitú ochranu pred škodlivým ultrafialovým žiarením, ktoré môže spôsobiť katastrofu na vašej pokožke.

Ktoré okuliare najlepšie chránia vaše oči pred slnkom?
Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB

Dobrou správou je, že pri výbere slnečných okuliarov nemusíte obetovať štýl v prospech bezpečnosti. Musíte však vedieť, na čo sa zamerať, pretože to, ako si chránime oči teraz, môže zohrávať veľkú úlohu v neskoršom veku, a tým nemyslíme len zníženie tvorby vrások.

Slnečné okuliare sú dostupné vo všetkých veľkostiach, tvaroch a farbách

Aj keď je pri ochranných okuliaroch dôležitý dobrý vzhľad, pozornosť by sa mala sústrediť na označenie. Väčšina renomovaných značiek uvádza UV ochranu na viditeľnej nálepke alebo visačke. Hľadajte slnečné okuliare, ktoré ponúkajú 100 % ochranu pred všetkými UV lúčmi (UVA a UVB) alebo 100 % ochranu UV 400.

Hľadajte slnečné okuliare, ktoré ponúkajú 100 % ochranu pred všetkými UV lúčmi (UVA a UVB) alebo 100 % ochranu UV 400.
Foto: shutterstock/area381

Venujte pozornosť farbe skla

Slnečné okuliare s tmavšími alebo zrkadlovými sklami nemusia nevyhnutne poskytovať lepšiu ochranu. Odtieň a farba nemajú vplyv na ochranu pred UV žiarením. Zrkadlové sklá môžu znížiť množstvo svetla prenikajúceho do očí, ale ak na štítku nie je uvedené, že poskytujú 100 % ochranu pred UV žiarením, nepredpokladajte, že fungujú. Ak trpíte chronickým ochorením očí, napríklad makulárnou degeneráciou alebo diabetickou retinopatiou, zvážte jantárové alebo hnedé sklá, ktoré vám môžu pomôcť lepšie vidieť.

Niektoré polarizačné šošovky ponúkajú aj UV filter, preto si vyberte tie s maximálnou ochranou.
Foto: shutterstock/Nicoleta Ionescu

Nenechajte sa oklamať polarizáciou. Nie je vždy najdôležitejšia

Polarizované šošovky sú pre väčšinu ľudí pohodlnejšie, pretože znižujú oslnenie svetlom odrážajúcim sa od povrchov, ako je voda, sneh a cesty. Polarizácia však neposkytuje žiadnu ochranu pred UV žiarením. Niektoré polarizačné šošovky ponúkajú aj UV filter, preto si vyberte tie s maximálnou ochranou.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Cez slnečné okuliare prišla o oko. Ženy nemajú predstavu, robia to stále

Ako sa zbaviť opálenia? Zoberte z parapetu, premiešajte a aplikujte na 20 minút. Rýchlo si zosvetlíte pokožku

The post Dajte zbohom vraním nohám. Vieme, ktoré okuliare najlepšie chránia vaše oči pred slnkom appeared first on Vášeň v tebe.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie