Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Další fastfoodový gigant míří do Česka. Řetězec Wendy’s uvažuje o větších městech včetně Prahy

Americký řetězec Wendy’s, který provozuje přes 7 100 restaurací ve více než 30 zemích, zařadil Česko mezi první evropské země, kde by si chtěl zřídit pobočku, sdělilo velvyslanectví USA v ČR. Její umístění ani termín otevření prozatím není známý, ale zástupci restaurace v tiskové zprávě uvedli, že uvažují o větších městech včetně Prahy. ČTĚTE TAKÉ: Metr za korunu. Švédské […]
Menej ako 1 min. min.

Americký řetězec Wendy’s, který provozuje přes 7 100 restaurací ve více než 30 zemích, zařadil Česko mezi první evropské země, kde by si chtěl zřídit pobočku, sdělilo velvyslanectví USA v ČR. Její umístění ani termín otevření prozatím není známý, ale zástupci restaurace v tiskové zprávě uvedli, že uvažují o větších městech včetně Prahy.

ČTĚTE TAKÉ: Metr za korunu. Švédské městečko láká lidi na levné pozemky, starosta mluví o mimořádné situaci

„Jsme připraveni dostat naše čerstvé, kvalitní a chutné jídlo do rukou evropských zákazníků tam, kde žijí, pracují a baví se,“ citoval web PR Newswire generálního ředitele společnosti Michaela Clarka. „Česko je díky svému silnému trhu, velké tradici rychlého občerstvení a výborné geografické poloze ideální základnou pro naši expanzi v Evropě,“ řekl Clarke.

Kromě Česka oznámila společnost Wendy’s rozvoj franšízy také v Irsku a Rumunsku. Právě zahraniční trhy jsou pro rozšíření řetězce zásadní, měly by tvořit až 70 procent expanze. V dalších deseti letech počítá firma se vznikem stovek poboček po celé Evropě, restaurace by chtěla mít například také v Polsku, Španělsku, Portugalsku nebo ve Francii. Kromě Česka je ale zatím potvrzené pouze Rumunsko a Irsko. V těchto dvou zemích plánuje řetězec otevřít pobočky v příštím roce.

Loni v listopadu otevřel na Václavském náměstí svou první pobočku řetězec Popeyes, kde lidé čekali ve frontě několik hodin. V nově zrekonstruovaném obchodním domě Máj by pak letos na podzim měl otevřít první českou pobočku amerického řetězce Five Guys.

Vedoucí pronájmu maloobchodních prostorů pro střední a východní Evropu ve společnosti Cushman&Wakefield Jan Kotrbáček při loňském otevření Popeyes řekl, že trh s rychlým občerstvením v ČR není zcela nasycený. Podle něj totiž firmy v tuzemsku fungují velmi dobře.

V Česku jsou nejrozšířenější restaurace rychlého občerstvení KFC se 127 podniky a McDonald’s, který naposledy otevřel 122. podnik. Na trhu je také například Burger King nebo Pizza Hut.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: V Praze se chystá série online dražeb. K mání bude zabavená elektronika za zlomek ceny

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie