Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Damask na turecký návrh na zmierenie reagoval chladne. Tu je to, čo chce Asad od Erdogana

Sýria chladne reagovala na postoj Ankary k „sýrsko-tureckému zblíženiu“, ktorý signalizoval pokrok v diplomatických vzťahoch medzi oboma susednými krajinami, s určitou arabskou podporou. Píšu o tom saudské médiá AsharqAl-Awsat s odvolaním sa na sýrske noviny Al-Watan. Posledne menované médium v pondelok informovali, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan urobil vyhlásenia o zblížení so Sýriou, ale zámerne sa […]
Menej ako 1 min. min.

Sýria chladne reagovala na postoj Ankary k „sýrsko-tureckému zblíženiu“, ktorý signalizoval pokrok v diplomatických vzťahoch medzi oboma susednými krajinami, s určitou arabskou podporou. Píšu o tom saudské médiá AsharqAl-Awsat s odvolaním sa na sýrske noviny Al-Watan.

Posledne menované médium v pondelok informovali, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan urobil vyhlásenia o zblížení so Sýriou, ale zámerne sa vyhýbal zmienke o tureckej okupácii sýrskeho územia. Odmietol tiež navrhnúť akékoľvek stiahnutie tureckých síl zo severu.

Al-Watan to kritizoval za to, že ignoruje jasné požiadavky Sýrie voči Turecku, aby riešilo okupáciu a oznámilo plány na stiahnutie svojich síl, ale aj konkrétne menovanie teroristických skupín. Podľa sýrskych médií sa „Ankara nezdá pripravená splniť tieto požiadavky“.

Damask, Moskva a arabské hlavné mestá koordinujú svoje pozície v tejto otázke

Al-Watan predtým s odvolaním sa na zdroje v Damasku uviedol, že „prebiehajú rokovania s Moskvou a arabskými hlavnými mestami, aby sa zabezpečilo, že každé stretnutie s tureckou stranou vyústi do jasného, ​​explicitného a verejného záväzku úplného stiahnutia všetkých tureckých síl a ich spojencov z okupovaných sýrskych území do určitého obdobia,“ – informujú saudské médiá a uvádzajú, že sa to považuje za „kľúčový základ pre riešenie zostávajúcich problémov“.

Zdroje v Damasku pod podmienkou zachovania anonymity povedali pre Asharq Al-Awsat, že sýrsko-turecká otázka zostáva nevyriešená napriek nedávnym tureckým vyhláseniam naznačujúcim pokrok.

Aj keď sú Sýria a Turecko ochotné zlepšiť vzťahy, táto otázka súvisí s niekoľkými zložitými otázkami, ako je návrat sýrskych utečencov, z ktorých je viac ako 3 milióny registrovaných v Turecku a vyjednávanie s autonómnou správou, miestnymi ozbrojenými skupinami a zahraničnými bojovníkmi na severe Sýrie. Zdroje poznamenali, že “podmienky a situácia na uzmierenie ešte stále nie je priaznivá”.

Príspevok Damask na turecký návrh na zmierenie reagoval chladne. Tu je to, čo chce Asad od Erdogana je zobrazený ako prvý na tvotv.sk.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie