Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Dolná komora ruského parlamentu schválila zákon o progresívnom zdaňovaní príjmov

Dolná komora ruského parlamentu v stredu definitívne schválila návrh zákona o zvýšení dane z príjmu pre najbohatšie vrstvy obyvateľstva. Legislatívu, ktorú v treťom záverečnom čítaní odobrila Štátna duma, musí ešte schváliť horná komora parlamentu a podpísať prezident Vladimir Putin, aby nadobudla účinnosť. Informuje agentúra Reuters. Legislatíva zavádzajúca progresívne zdaňovanie príjmov fyzických osôb predstavuje výraznú zmenu […]
Menej ako 1 min. min.

Dolná komora ruského parlamentu v stredu definitívne schválila návrh zákona o zvýšení dane z príjmu pre najbohatšie vrstvy obyvateľstva. Legislatívu, ktorú v treťom záverečnom čítaní odobrila Štátna duma, musí ešte schváliť horná komora parlamentu a podpísať prezident Vladimir Putin, aby nadobudla účinnosť. Informuje agentúra Reuters.

Legislatíva zavádzajúca progresívne zdaňovanie príjmov fyzických osôb predstavuje výraznú zmenu kurzu oproti rovnej dani, ktorej sa po jej zavedení v roku 2001 všeobecne pripisovalo zlepšenie výberu daní. Návrh zákona stanovuje 13-percentnú daň pre príjmy do výšky 2,4 milióna rubľov (25 430 eur) ročne.

Ruská propaganda spochybňuje útok na kyjevskú nemocnicu. Nezmysel, hovorí OSN

Pri príjmoch nad túto sumu by sa postupne uplatňovali vyššie sadzby. Maximálnej sadzbe 22 percent by podliehali príjmy nad 50 miliónov rubľov ročne. Putin vyhlásil, že zvýšenie dane sa dotkne najviac 3,2 percenta daňových poplatníkov v Rusku.

V návrhu zákona sa tiež počíta so zvýšením sadzby dane z príjmov právnických osôb z 20 percent na 25 percent. Odhaduje sa, že daňová reforma prinesie v roku 2025 federálnemu rozpočtu dodatočné príjmy vo výške 2,6 bilióna rubľov.

Rovnú daň so sadzbou 13 percent zaviedli v Rusku krátko po Putinovom prvom zvolení za hlavu štátu v roku 2020 v snahe bojovať proti rozšíreným daňovým únikom a zvýšiť štátne príjmy.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie