Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Drsná odplata: Ukrajinci se pomstili Rusům za bombardování nemocnice, ukazuje video

„Ruští teroristé bojují s nemocnicemi, přičemž zabíjejí děti a civilisty. Odpovědí na tento teror může být pouze síla. Vojáci naší brigády nepřetržitě snižují počet ruských vojáků na bojišti, přičemž dodržují všechna pravidla vedení války,“ uvedla ukrajinská 47. brigáda ve svém prohlášení na Facebooku. MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Proč Rusové pálili na dětskou nemocnici? Chtějí strašit Ukrajince Obávaná […]
Menej ako 1 min. min.

„Ruští teroristé bojují s nemocnicemi, přičemž zabíjejí děti a civilisty. Odpovědí na tento teror může být pouze síla. Vojáci naší brigády nepřetržitě snižují počet ruských vojáků na bojišti, přičemž dodržují všechna pravidla vedení války,“ uvedla ukrajinská 47. brigáda ve svém prohlášení na Facebooku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Proč Rusové pálili na dětskou nemocnici? Chtějí strašit Ukrajince

Obávaná vojenská skupina připomněla pondělní ruský raketový úder na dětskou nemocnici Ochmatdyt v Kyjevě. Zmíněný útok šokoval nejen Ukrajince, ale i západní svět. „Ruské teroristy spálíme v pekle. Odplata je nevyhnutelná,“ vzkázala 47. brigáda.

Na jejím nejnovějším videu je vidět masivní dronový úder na ruské vojáky v okupované části Doněcké oblasti. Někteří Rusové se snažili sestřelit sebevražedné bezpilotní letouny ještě ve vzduchu, další se dali na útěk, hráli mrtvé nebo hledali vhodný úkryt. Ani jedna z těchto strategií však nezabrala.

Ukrajinští operátoři velkou část ruské skupiny zlikvidovali. Záběry mimo jiné ukazují velmi brutální následky explozí. Někteří Rusové nezemřeli hned, část z nich se ještě dlouhé minuty svíjela na zemi v bolestech.

Ukrajinská 47. brigáda operovala v posledních dnech mezi doněckými městy Pokrovsk a Avdijivka. Krvavá bitva o Avdijivku trvala dva roky. Rusové tuto strategickou pevnost obsadili v polovině letošního února, za což zaplatili značnými ztrátami. Tento tlak se ale Kremlu nakonec očividně vyplatil. Ukrajinské stažení z Avdijivky bylo i podle západních analytiků velmi hektické.

DALŠÍ VIDEO: Záběry ukrajinského úderu. Video ukazuje demolici tanků i sebevraždu okupanta

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie