Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Europoslanci Smeru nebudú zrejme v žiadnej frakcii, vraví Fico. Socialistom však dal podmienky návratu

Strana Smer-SD sa nezhoduje s viacerými postojmi europarlamentej skupiny Progresívna aliancia socialistov a demokratov (S&D) a jej europoslanci ostanú radšej v Európskom parlamente nezaradení. Vyhlásil to premiér a líder strany Robert Fico vo videu na sociálnej sieti. Fico dodal, že podmienkou návratu Smeru do politickej skupiny S&D je právo jeho strany a jej predstaviteľov mať suverénne […]
Menej ako 1 min. min.

Strana Smer-SD sa nezhoduje s viacerými postojmi europarlamentej skupiny Progresívna aliancia socialistov a demokratov (S&D) a jej europoslanci ostanú radšej v Európskom parlamente nezaradení. Vyhlásil to premiér a líder strany Robert Fico vo videu na sociálnej sieti.

Fico dodal, že podmienkou návratu Smeru do politickej skupiny S&D je právo jeho strany a jej predstaviteľov mať suverénne postoje v oblastiach ako sú vojna na Ukrajine, migrácia, právo veta a iné etické otázky. V inom prípade strana nemá záujem o členstvo a jej europoslanci radšej ostanú nezaradení, zdôraznil.

Taktiež vyhlásil, že Smer nevstúpi ani do ďalších skupín, ktoré s ľavicovou politikou a sociálnou demokraciou “nemajú nič spoločné”.

Je to len o miestach, osobách a obsadení. Beňová kritizuje rokovania v europarlamente, odmietla socialistov

Európski socialisti pozastavili členstvo Smeru v októbri 2023. Odôvodnili to odklonom Roberta Fica od svojich hodnôt a tiež spojením s pravicovou Slovenskou národnou stranou.

Doterajšie či nové frakcie v europarlamente musia svoj názov a zloženie oznámiť do 15. júla. Od 16. do 19. júla bude v Štrasburgu ustanovujúce plenárne zasadanie Európskeho parlamentu, kde si europoslanci zvolia predsedu a 14 podpredsedov a kvestorov, predsedov a podpredsedov výborov a delegácií.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie