Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Francúzska prokuratúra vyšetruje financovanie Le Penovej kampane z roku 2022

Parížska prokuratúra v utorok oznámila, že vyšetruje podozrenia z nezákonného financovania kampane bývalej predsedníčky francúzskej krajne pravicovej strany Národné združenie Mariny Le Penovej pred prezidentskými voľbami v roku 2022, v ktorých prehrala v súboji s prezidentom Emmanuelom Macronom. Správu priniesla agentúra Reuters. Vyšetrovanie, ktoré spustili 2. júla, nadväzuje na zistenia francúzskej Národnej komisie pre účty a […]
Menej ako 1 min. min.

Parížska prokuratúra v utorok oznámila, že vyšetruje podozrenia z nezákonného financovania kampane bývalej predsedníčky francúzskej krajne pravicovej strany Národné združenie Mariny Le Penovej pred prezidentskými voľbami v roku 2022, v ktorých prehrala v súboji s prezidentom Emmanuelom Macronom. Správu priniesla agentúra Reuters.

Vyšetrovanie, ktoré spustili 2. júla, nadväzuje na zistenia francúzskej Národnej komisie pre účty a financovanie politických kampaní (CNCCFP) z roku 2023, ktorá kontroluje výdavky na kampaň a financovanie kandidátov, uviedla parížska prokuratúra.

ANALÝZA: Destabilizácia a chaos? Francúzi chcú pri moci muža, ktorý sľuboval stopercentné zdanenie bohatých

Dodala, že bude skúmať obvinenia zo sprenevery, falšovania a podvodu a z toho, že kandidátka prijala na kampaň pôžičku.

Le Penová a jej strana v minulosti popreli pochybenia v súvislosti s financovaním kampane. K najnovšiemu vyšetrovaniu sa zatiaľ nevyjadrili.

Bývalá líderka RN investovala do kampane pred prezidentskými voľbami v roku 2022 približne 11,5 milióna eur, pripomenula agentúra AFP.

Išlo o jej tretiu kandidatúru na hlavu štátu, predtým neuspela aj v rokoch 2017 a 2012.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie