Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Francúzsky „Február 1948“? Mélenchon svojimi plánmi desí ekonómov aj politikov

Víťaz francúzskych parlamentných volieb Jean-Luc Mélenchon, naznačil, že sa nemieni vzdať svojho sna o premiérskom kresle. V rukáve má plány, ktoré by podľa ekonómov zadusili ekonomiku Francúzska. Kto je radikálny ľavičiar Mélenchon? Koaličný Nový ľudový front, v ktorom má jeho strana Nepodrobené Francúzsko najväčšie slovo, v stredu vyzvala centristického prezidenta Emmanuela Macrona, aby neprehliadal výsledok […]
Menej ako 1 min. min.

Víťaz francúzskych parlamentných volieb Jean-Luc Mélenchon, naznačil, že sa nemieni vzdať svojho sna o premiérskom kresle. V rukáve má plány, ktoré by podľa ekonómov zadusili ekonomiku Francúzska.

Kto je radikálny ľavičiar Mélenchon?

Koaličný Nový ľudový front, v ktorom má jeho strana Nepodrobené Francúzsko najväčšie slovo, v stredu vyzvala centristického prezidenta Emmanuela Macrona, aby neprehliadal výsledok volieb a vymenoval šéfa vlády z jej radov.

Pokus o udržanie súčasnej vlády Macronovho spriazneného liberála Gabriela Attala hodnotí ako pokus ignorovať prianie voličov.

Prezident má možno veľký priestor na manévrovanie, môže sa skúsiť oprieť o pravicových Republikánov či sa snažiť rozpratávať ľavicu a osloviť umiernených socialistov. Vláda totiž ani nemusí mať parlamentnú väčšinu, teda 289 kresiel, stačí len, keď jej väčšina poslancov nebude môcť vysloviť nedôveru. A to už by sa dalo dohodnúť.

Ne…

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie