Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Hlavný architekt Bratislavy pre HN: Po zverejnení prvých vizualizácií Southbanku som zostal trochu zaskočený

Nedávno boli projekty Southbank a Nové Lido od developerov Penta Real Estate a J&T Real Estate predložené na posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Ako hodnotíte územie, na ktorom projekty vyrastú? Územie Nového Lida je zhruba od 50. rokov minulého storočia generáciami urbanistov a územných plánovačov vnímané ako vyústenie ústrednej osi novej mestskej štvrte na pravom brehu Dunaja, čo […]
Menej ako 1 min. min.

Nedávno boli projekty Southbank a Nové Lido od developerov Penta Real Estate a J&T Real Estate predložené na posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Ako hodnotíte územie, na ktorom projekty vyrastú?

Územie Nového Lida je zhruba od 50. rokov minulého storočia generáciami urbanistov a územných plánovačov vnímané ako vyústenie ústrednej osi novej mestskej štvrte na pravom brehu Dunaja, čo potvrdili aj výsledky medzinárodnej súťaže na ideové urbanistické riešenie južného obvodu mesta z roku 1966. 

Rovnako tak rátala s novým mestským centrom v tejto lokalite aj urbanistická koncepcia rozvoja Petržalky. V minulom režime sa však k jeho vybudovaniu nepristúpilo. Až v roku 2006 schválilo mestské zastupiteľstvo územný plán zóny, vypracovaný autormi víťazného návrhu urbanistickej súťaže, ktorý zadefinoval podrobnú reguláciu tohto rozvojového územia.

Najväčším potenciálom lokality je jeho poloha na dunajskom nábreží, v bezprostrednej blízkosti Sadu Janka Kráľa, s možnosťou kultivovania rekreačných aktivít v priľahlom páse medzi hrádzou a brehom rieky. S týmto potenciálom však treba narábať citlivo, tak aby sa zachovali jeho hodnoty aj pre budúce generácie.

Aký ste mali z projektov pocit, keď ste videli prvé vizualizácie?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie