Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Izrael podnikol raziu v sídle úradu OSN v Gaze, ktoré podľa armády využíval Hamas

Izraelskí vojaci v noci na dnes uskutočnili raziu v centrále úradu OSN pre palestínskych utečencov (UNRWA) v meste Gaza. Ústredie podľa tvrdenia armády využívali teroristi z Hamasu a Palestínskeho islamského džihádu (PIJ) na útoky proti izraelským jednotkám v oblasti. Informovali o tom dnes agentúra AFP a spravodajský web The Times of Israel (ToI). VIDEO: Izrael zintenzívnil […]
Menej ako 1 min. min.

Izraelskí vojaci v noci na dnes uskutočnili raziu v centrále úradu OSN pre palestínskych utečencov (UNRWA) v meste Gaza. Ústredie podľa tvrdenia armády využívali teroristi z Hamasu a Palestínskeho islamského džihádu (PIJ) na útoky proti izraelským jednotkám v oblasti. Informovali o tom dnes agentúra AFP a spravodajský web The Times of Israel (ToI).

VIDEO: Izrael zintenzívnil bombardovanie Gazy v čase, keď rokovania o prímerí uviazli na mŕtvom bode ​

Izraelské sily začiatkom tohto týždňa spustili rozsiahlu vojenskú operáciu v Gaze proti bunkám Hamasu a PIJ, ktoré tam na základe spravodajských informácií doteraz pôsobia, a vyzvali na evakuáciu tisícky civilných obyvateľov husto obývaných štvrtí mesta.

Taktiež dnes armáda uviedla, že pred začatím razie v sídle UNRWA najprv otvorila humanitárny koridor pre civilistov. Pri samotnej akcii vojaci podľa armády zabili či zadržali niekoľko ozbrojencov a zaistili množstvo zbraní.

“Po otvorení koridoru, ktorý mal uľahčiť evakuáciu civilistov z oblasti, vojaci vykonali cielený zásah na mieste, zlikvidovali teroristov v boji zblízka a našli veľké množstvo zbraní,” uviedla armáda vo vyhlásení.

Úrad UNRWA na otázku agentúry AFP uviedol, že nemá k veci bezprostredne žiadne informácie.

Pri izraelskom nálete na školu zomrelo najmenej 27 ľudí, uvádzajú zahraničné zdroje

V rámci inej operácie vo štvrti Šidžajáh vo východnej časti mesta vojaci za uplynulý deň zabili “desiatky teroristov” a zničili podzemný tunel, uviedla armáda. Boje pokračovali tiež v Rafahu na juhu Pásma Gazy, kde vojaci podľa vyhlásenia armády “za posledný deň zabili niekoľkých teroristov, lokalizovali zbrane a zničili tunely”.

V strednej časti pásma armáda vykonala niekoľko úderov pomocou dronov proti príslušníkom Hamasu, ktorí sa podľa nej podieľali na výstavbe tunelov a odpaľovali rakety proti jej jednotkám.

Vojnu v Pásme Gazy vyvolal vlani 7. októbra bezprecedentný teroristický útok Hamasu na Izrael, pri ktorom zahynulo takmer 1200 ľudí.

Ďalších zhruba 250 ľudí ozbrojenci odvliekli na územie Pásma Gazy ako rukojemníkov. Izraelská vojenská ofenzíva si odvtedy podľa úradov ovládaných Hamásom vyžiadala životy viac ako 38-tisíc Palestínčanov, 88-tisíc ľudí bolo zranených.

Vojna tiež premenila veľkú časť husto zastavaného územia na trosky a spôsobila rozsiahlu humanitárnu krízu, ktorá podľa OSN hraničí s hladomorom.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie