
Pravidelní čtenáři již jistě ví, že jsem zásadním odpůrcem tvrzení, že existuje multipolární svět. Právě na různých globalistických srazech a dokumentech, ale i na zavádění celé agendy – včetně digitální diktatury – nejlépe poznáte, že multipolární svět je jen iluze.
Pokud zatvrzelé zastánce multipolarity nepřesvědčila ani účast všech zemí na srazech WEF v Davosu, čínský „letní Davos,“ souhlas s Agendou 2030 a Paktem pro budoucnost nebo globální koordinace zavádění ID, digitálních očkovacích pasů a CBDC, pak zde mám další důkaz o globální koordinaci agendy bez ohledu na umístění dané země v údajně „multipolárním“ světě.
Tím důkazem je velký soulad při schvalování pandemické dohody, se kterou souhlasila drtivá většina zemí světa. Z oněch 11, které se zdržely, pak byla pouze jedna, která je zakládajícím členem BRICS.
Žádná země se nepostavila proti a ona většina, která hlasovala pro, se navíc také zavázala, že tento velmi nebezpečný dokument co nejdřív schválí (tedy jakmile bude připravena zatím chybějící příloha).
Jak se tedy k pandemické dohodě staví hlavní země BRICS?
Dne 20. května 78. Světové zdravotnické shromáždění (WHA) „přijalo“ dohodu o pandemii. „Přijato“ je v uvozovkách, protože WHA schválilo nedokončenou dohodu. Jinými slovy, členské státy WHO se konsensuálně (bez hlasování) dohodly na „přijetí“ neúplného dokumentu.
GAVI, vakcinační aliance financovaná Billem Gatesem, uvítala dokončení neúplné pandemické dohody jako „silný důkaz síly multilateralismu a společného závazku ke globálnímu zdraví“ a uvítala „uznání očkování jako zásadního nástroje pro prevenci pandemií a záchranu životů v této dohodě.“
Ale pár drobností se našlo. Den předtím, než byla dohoda „přijata“ bez hlasování, byla podrobena konečné zkoušce: hlasování ve výboru, v němž ani jeden členský stát nehlasoval proti: 124 států hlasovalo pro, 11 se zdrželo hlasování (Bulharsko, Egypt, Írán, Izrael, Itálie, Jamajka, Nizozemsko, Paraguay, Polsko, Rusko a Slovensko).
Pravděpodobně vás překvapuje, že tato podvodná dohoda prošla bez povšimnutí drtivé většiny zemí BRICS, a že proti ní nehlasoval jediný člen údajného multipolárního světového řádu.
Co by to mohlo znamenat? Co si o této hrozné a mizerné dohodě myslí všechny původní země BRICS (z nich se zdrželo jen Rusko) i noví členové BRICS, kteří se zdrželi hlasování (Egypt a Írán)?
Brazílie
Brazílie vyzvala k „úplnému a včasnému provedení“ Pandemické dohody a označila ji za „historický milník pro globální zdraví a silné potvrzení multilateralismu v době rostoucího kulturně-politického napětí a fragmentace.“
Brazilská delegace dodala: „Prezident Lula ve svém projevu na Valném shromáždění OSN v roce 2024 vyzval k urychlenému uzavření této dohody a dnes neslavíme konec jednání, ale začátek nového globálního závazku ke spolupráci, rovnosti a sdílené odolnosti.“
Zde je dobré také připomenout, že Brazílie je dnes jedinou zemí na světě, kde jsou pro děti od 6 měsíců povinné tzv. mRNA „Covid vakcíny“ a byla poslední zemí světa, kam bylo povoleno cestovat i neočkovaným.
Indie
Indie ocenila „přijetí“ pandemické dohody jako „kolektivní potvrzení naší společné odpovědnosti chránit lidstvo před budoucími zdravotními krizemi“.
Země BRICS zdůraznila svůj vlastní přínos k dohodě a zdůraznila, že pomohla utvářet přípravu článků o prevenci a sledování pandemie, jakož i přístupu „Jedno zdraví“ k prevenci, připravenosti a reakci na pandemii.
Čína
Čínská delegace uvedla, že Peking sehrál „důležitou roli při dosahování konsensu,“ který vedl k přijetí dohody.
Xia Gang, zástupce ředitele čínského Národního úřadu pro kontrolu a prevenci nemocí uvedl, že věří, že „dohoda o pandemii pomůže podpořit spravedlivé rozdělení technologií, financování a zdrojů a podpoří rozvojové země v posilování jejich schopnosti detekovat pandemie a reagovat na ně.“
Xia uvedl „konstruktivní účast Číny na jednáních o pandemické smlouvě“ jako „ukázkový příklad aktivní účasti Pekingu na globální správě veřejného zdraví.“
V projevu před plenárním zasedáním WHA 20. května vyzval čínský vicepremiér Liu Guozhong členské státy WHO, aby „pevně podpořily“ vedoucí roli Světové zdravotnické organizace v koordinaci globální správy veřejného zdraví, a dodal, že zvláštní pozornost by měla být věnována zajištění spravedlivé distribuce vakcín:
„Před pěti lety vyzval čínský prezident Si Ťin-pching na 73. Světovém zdravotnickém shromáždění všechny země, aby se spojily a vybudovaly globální komunitu zdraví pro všechny,“ uvedl Liu.
„Čína tento závazek pevně dodržela konkrétními činy, jelikož mezinárodní společenství široce uznává roli a přínos Číny v boji proti pandemii COVID-19,“ dodal.
Liu poznamenal, že globální bezpečnost veřejného zdraví nyní čelí značným výzvám v důsledku unilateralismu a mocenské politiky a zdůraznil, že Čína vždy kladla lidi a jejich životy na první místo, zaváděla strategii zdraví na prvním místě, aktivně se podílela na globální správě zdraví a prosazovala budování globálního společenství zdraví pro všechny.
„Mezinárodní společenství by mělo prosazovat multilateralismus, pevně podporovat Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) v její vedoucí a koordinační roli v globální správě veřejného zdraví, prosazovat spravedlnost a rovnost a pevně podporovat legitimní požadavky rozvojových zemí v oblastech, jako jsou opatření v oblasti veřejného zdraví, distribuce vakcín a transfer technologií,“ uvedl.
Také oznámil, že Čína v příštích pěti letech přislíbí Světové zdravotnické organizaci dalších 500 milionů dolarů.
Jižní Afrika
Jihoafrická delegace argumentovala, že „pandemie COVID-19“ prokázala „naléhavou potřebu mezinárodního rámce pro vytvoření silnější a spravedlivější globální zdravotní architektury s cílem předcházet budoucím pandemiím, připravovat se na ně a reagovat na ně.“
Jihoafrická republika se zasazovala o „rychlé provedení přelomové dohody o pandemii, která by znamenala zásadní krok k dosažení bezpečnějšího, zdravějšího a odolnějšího světa pro všechny.“
Prezident Cyril Ramaphosa demonstroval závazek své země k provádění smlouvy a řekl členským státům WHA, že Jihoafrická republika využije svého předsednictví v G20 k prosazování „prevence pandemie, připravenosti a reakce na ni.“

Egypt
Egypt, znepokojený „neprůhledným chováním některých stran před rozhodnutím,“ se zdržel hlasování o dohodě o pandemii ve výboru A.
Navzdory svým pochybnostem ohledně protokolu egyptská delegace vyjádřila naději, že se dohoda „stane nástrojem posílení postavení, štítem rovnosti a symbolem toho, čeho může multilateralismus dosáhnout, když je zakotvený v důvěře.“
Írán
Íránská delegace vydala vysvětlující poznámku poté, co se zdržela hlasování o dohodě:
Ačkoli oceňujeme úsilí spolupředsedů WHO a INB, nadále nás znepokojuje, že klíčové priority rozvojových zemí nebyly dostatečně řešeny.
Článek 12 a jeho příloha, které jsou nezbytné pro provedení, jsou stále předmětem jednání. Bez nich nelze dohodu považovat za konečnou.
Litujeme také absence závazných závazků ohledně neomezeného a spravedlivého přístupu k lékařským protiopatřením, transferu technologií a know-how, jakož i pokračujícího mlčení o negativním dopadu jednostranných donucovacích opatření na systémy zdravotní péče.
Ačkoli Írán považoval současnou verzi smlouvy za „neúplnou, nedokončenou a neprůkaznou,“ vyjádřil „připravenost konstruktivně se zapojit do budoucích jednání zaměřených na finalizaci tohoto nástroje.“
Rusko
Rusko bylo jediným zakládajícím členem BRICS, který se zdržel hlasování ve Výboru A.
Důvod, proč se zdrželo hlasování, se liší v závislosti na tom, jaké vysvětlení si přečtete.
Například v rozhovoru měsíc před svoláním WHA ruský stálý zástupce při OSN v Ženevě, velvyslanec Gennadij Gatilov, agentuře TASS řekl:
Je již známo, že řada zemí, včetně Spojených států, Argentiny a Slovenska, se k dohodě nehodlá připojit. Proto je obtížné hovořit o vytvoření silného, univerzálně akceptovaného základu pro mnohostrannou spolupráci v oblasti připravenosti a reakce na pandemii.
Před námi je ještě mnoho práce.
Stručně řečeno, účinná reakce na pandemii v každém případě vyžaduje především jednotu v rámci globálního společenství a skutečný závazek všech zúčastněných stran, včetně soukromého sektoru, ke konstruktivní spolupráci založené na principech solidarity, spravedlnosti a respektování národní suverenity.
Toho bohužel dosud nebylo dosaženo.
Takže Moskva má výhrady, protože členové kolektivního Západu neprojevili „skutečný závazek“ k dohodě? Ne! Moskva se zdržela hlasování, protože kolektivní Západ se snaží zneužít Pandemickou dohodu pro vlastní zájmy.
V reakci na hlasování Výboru A o smlouvě ruská delegace uvedla, že pandemie COVID-19 „ukázala, že globální Jih je zranitelný vůči podvodům kolektivního Západu a jeho farmaceutických gigantů, což vedlo k potřebě spravedlivějšího nástroje pro reakci na pandemii.“
Ruská delegace sice smlouvu v zásadě podpořila, ale kritizovala „pokusy o vnucování přístupů a standardů, které se netěší všeobecné podpoře, a o proměnu dohody v mechanismus nátlaku, vnější kontroly a lobbování za zájmy průmyslu jednotlivých států.“
Poté, co byla dohoda formálně „přijata“, ruská delegace napsala :
Ve vysvětlení našeho postoje po hlasování jsme zdůraznili, že Ruská federace buduje svou reakci na mimořádné události v oblasti zdravotnictví na základě zájmů ruského lidu, národních priorit v ochraně veřejného zdraví, vnitrostátních zákonů, pravidel a norem a v souladu s Ústavou Ruské federace.
Přijetí rezoluce WHA neznamená, že se země k dohodě připojují – natož, že začala její implementace.
Dohoda nebude otevřena k podpisu, dokud WHA nevypracuje a neschválí přílohu o „systému přístupu k patogenům a sdílení přínosů.“
Moskva zdůraznila svůj závazek k „budování multipolárního mezinárodního systému“ a zavázala se „zvýšit pomoc státům globálního Jihu na základě jejich potřeb a bez uvalování politických podmínek s cílem získat skutečnou nezávislost a suverenitu při ochraně zdraví svého obyvatelstva před hrozbou infekcí.“
Je to tentýž „historický milník pro globální zdraví“ (Brazílie), totéž „kolektivní potvrzení naší společné odpovědnosti za ochranu lidstva před budoucími zdravotními krizemi“ (Indie), tatáž „historická dohoda dosažená konsensem“ (Čína) a tentýž „zásadní krok k dosažení bezpečnějšího, zdravějšího a odolnějšího světa pro všechny“ (Jižní Afrika)?
Dále následuje velmi podrobný popis dění v zemi za Covidu, kdy Rusko velmi úzce spolupracovalo se Západem, zejména s firmou AstraZeneca. Také se dále píše o důsledcích tamní covidové politiky.
Jde v podstatě o informace, které jste si už dříve mohli přečíst například zde nebo zde.
Pokud BRICS prosazuje suverénní a nezávislý globální Jih a slouží jako ochrana proti machinacím kolektivního Západu, proč země BRICS vyjádřily téměř jednomyslnou podporu Pandemické dohodě?
Proč patří někteří členové globálního Jihu (včetně členů BRICS) k nejhorlivějším zastáncům smlouvy?
Dokonce i Afrika, která měla zprvu proti tomuto diktátorskému dokumentu mnoho výhrad, se nakonec podřídila.
Ve společném prohlášení vydaném po hlasování Výboru A členové afrického regionu WHO uvedli, že „netrpělivě očekávají“ přijetí Pandemické dohody, kterou považují za právně závaznou podle ústavy WHO – což je radikální postoj i pro mnoho západních států, které hlasovaly pro smlouvu:
Dohoda o pandemii představuje první právně závazný rámec pro řešení kritických mezer, které Mezinárodní zdravotnické předpisy (2005) nemohly plně zahrnout…
Věříme, že provádění obou nástrojů posílí schopnost států řešit budoucí mimořádné události a pandemie v oblasti zdraví.
[…]
Africký region konečně trvá na tom, že tento nástroj (Pandemická dohoda) by měl být právně závazný podle článku 19 ústavy WHO.
Představujeme si robustní rámec schopný podpořit posílenou spolupráci a koordinaci při posilování globální připravenosti a kapacit pro reakci.
(Prohlášení předložil stát BRICS Jihoafrická republika jménem více než 40 zemí patřících ke globálnímu Jihu.)
BRICS se tedy svojí vstřícností ke globalistické agendě nijak neliší od Západu, v mnohém se dokonce globální Jih (nejen BRICS) ukazuje být této agendě ještě oddanější.
Stále máte pocit, že existuje multipolární svět??
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
