Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Jeden zo šéfov izraelskej tajnej služby Šin bet sa vzdal funkcie, dôvodom je útok Hamasu

Šéf izraelskej tajnej služby Šin bet, ktorý zodpovedal za jej činnosť v južných oblastiach krajiny, v stredu odstúpil zo svojej funkcie. Podľa izraelských médií to súvisí so zlyhaním okolo vlaňajšieho útoku militantného hnutia Hamas na Izrael. Portál The Times of Israel citujúc stanicu Channel 12 napísal, že ide o prvého predstaviteľa služby, ktorý odstúpil pre útok […]
Menej ako 1 min. min.

Šéf izraelskej tajnej služby Šin bet, ktorý zodpovedal za jej činnosť v južných oblastiach krajiny, v stredu odstúpil zo svojej funkcie. Podľa izraelských médií to súvisí so zlyhaním okolo vlaňajšieho útoku militantného hnutia Hamas na Izrael.

Portál The Times of Israel citujúc stanicu Channel 12 napísal, že ide o prvého predstaviteľa služby, ktorý odstúpil pre útok Hamasu zo 7. októbra 2023. Vo funkcii ho nahradí vysokopostavený dôstojník Šin bet z pobočky na Západnom brehu Jordánu.

V bojoch už padlo alebo sa zranilo vyše 60 percent bojovníkov Hamasu, tvrdí Galant

Nemenovaný predstaviteľ vo svojom poslednom prejave uviedol, že cítil “osobnú a morálnu povinnosť požiadať o odpustenie všetkých, ktorých blízki boli zavraždení, ktorých deti padli v boji, ktorí boli zajatí a vrátení do Izraela, a tých, ktorí sú stále v zajatí nepriateľa, a všetkých, ktorí sa stali vysídlencami vo svojej krajine”.

V apríli tohto roku sa funkcie vzdal aj šéf spravodajskej služby izraelskej armády Aharon Haliva. Ten už krátko po teroristickom útoku Hamasu prijal plnú zodpovednosť za zlyhania, ktoré k tejto koordinovanej akcii palestínskych kománd viedli.

Podľa stanice CNN sa v Izraeli čoraz častejšie ozývajú výzvy na vytvorenie vyšetrovacej komisie, ktorá by skúmala pochybenia bezpečnostných a spravodajských služieb. Odborníci však tvrdia, že za vlády Benjamina Netanjahua je zriadenie takejto komisie nepravdepodobné.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie