Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Jej matka ju nazvala „bolesťou v zadku“. Dnes je z nej najbohatšia žena na svete. „Žijem v bubline“

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/@TheNationalUAEchannel). Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako vyzerá a čo robí najbohatšia žena na svete? Tento titul bol Françoise Bettencourt Meyers udelený už po štvrtýkrát. Jej majetok sa odhaduje na viac ako 100 miliárd dolárov. Ako vyzerá a čo robí najbohatšia žena na svete? Tento titul bol Françoise […]
Menej ako 1 min. min.

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/@TheNationalUAEchannel).

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako vyzerá a čo robí najbohatšia žena na svete? Tento titul bol Françoise Bettencourt Meyers udelený už po štvrtýkrát. Jej majetok sa odhaduje na viac ako 100 miliárd dolárov.

Ako vyzerá a čo robí najbohatšia žena na svete? Tento titul bol Françoise Bettencourt Meyers udelený už po štvrtýkrát.
Foto: youtube.com/@TheNationalUAEchannel

Françoise Bettencourt Meyers sa narodila 10. júla 1953 vo Francúzsku. Jej otcom bol politik a podnikateľ André Bettencourt. Pôsobil ako minister vo vládach Pierra Mendès-France a Charlesa de Gaulla. Jej matkou bola Liliane Bettencourt, jediná dcéra Eugèna Schuellera, ktorý v roku 1907 založil koncern L’Oréal. Vzťah Françoise a Liliane nikdy nebol najlepší.

Najbohatšia žena na svete. Je dedičkou kozmetickej firmy

Meyersovej rodičia sa radi predvádzali v showroomoch. Organizovali honosné večierky, mali veľa priateľov a míňali peniaze na rôzne výstrelky. Françoise bola iná: plachá, tajnostkárska, zameraná na vlastné záujmy, trochu osamelá. Navštevovala školu vedenú mníškami. Každý deň cvičila 5 hodín na klavíri. Na začiatku bola jej matka považovaná za najbohatšiu ženu na svete. Stala sa však hrdinkou škandálu.

V jej živote sa objavil fotograf François-Marie Banier. Bettencourt, ktorá trpí demenciou a Alzheimerovou chorobou, mu dala drahé darčeky: dve životné poistky, 11 umeleckých diel a hotovosť. Françoise sa rozhodla zasiahnuť. Muža obvinila, že jej duševnú slabosť využíva na osobný prospech. Zmanipulovaná Liliane svoju dcéru verejne nazvala „bolesťou v zadku“, „chladným dieťaťom“ a povedala jej, aby vyhľadala pomoc psychológa.

Kozmetik devi L’Oréal’in varisi Françoise Bettencourt Meyers, tarihte 100 milyar dolar servete ulaşan ilk kadın oldu. pic.twitter.com/0xs07tWFdj

— Solcu Gazete (@solcugazete) December 31, 2023

POZRITE TIEŽ AJ: Jennifer Aniston otvorene o svojom toxickom vzťahu s matkou

Majiteľka L’Oréal nemá rada reflektory. Zameriava sa na rodinu a prácu

Meyersová podala na súd návrh na zriadenie opatrovníctva nad jej matkou. Tak získala kontrolu nad rodinným majetkom. V roku 2017 Liliane zomrela a titul najbohatšej ženy sveta prešiel na jej dcéru. Žena poteší svojou skromnosťou.

„Nebývam v kaštieli. Nie som veľká zberateľka umeleckých diel a nenosím šperky“

– povedala v jednom z rozhovorov.

Ľudia ju oceňujú pre jeho triedu a jemnosť.

„Žije vo vlastnej bubline, ponorená predovšetkým do rodinného kruhu“

– priznal Tom Sancton, autor knihy „Aféra Bettencourt“.

Françoise vedie rodinný podnik a je aj úspešnou spisovateľkou. Je autorkou kníh o gréckej mytológii, judaizme a kresťanstve. Vydala sa za bankára Jeana-Pierra Meyersa a má dvoch synov. Napriek všetkým nepríjemnostiam, ktoré od mamy zažila, o nej nikdy nehovorila zle.

„Bola krásna, ale nikdy som sa necítila ani trochu súťaživá. Pozerala som na ňu s obdivom, vždy vyzerala elegantne. Mali sme rozdielne chute a povahy? Áno, ale je to prekážka?“

– povedala po matkinej smrti.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Macronovci volili na severe Francúzska. Majú tam vilu, kde zarábajú majland

Georgina Rodriguez odštartovala BÚRKU fotkou z tribúny po zápase Portugalska proti Francúzsku: Pobúrení fanúšikovia: „AKO STE MOHLI?!“ (FOTO)

The post Jej matka ju nazvala „bolesťou v zadku“. Dnes je z nej najbohatšia žena na svete. „Žijem v bubline“ appeared first on Vášeň v tebe.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie