Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Katedrála v Rouene na severe Francúzska je v plameňoch. Horí jedna z veží

V katedrále v Rouene na severe Francúzska dnes vypukol požiar, horí jedna z veží. Na sociálnej sieti to oznámil starosta mesta Nicolas Mayer-Rossignol. Na mieste bol podľa úradov zriadený evakuačný koridor. Zatiaľ nie sú hlásené žiadne obete. Rozsah škôd aj príčina požiaru sa zisťujú. Veža katedrály v Rouene sa podľa agentúry Reuters už niekoľko týždňov opravuje […]
Menej ako 1 min. min.

V katedrále v Rouene na severe Francúzska dnes vypukol požiar, horí jedna z veží. Na sociálnej sieti to oznámil starosta mesta Nicolas Mayer-Rossignol. Na mieste bol podľa úradov zriadený evakuačný koridor. Zatiaľ nie sú hlásené žiadne obete. Rozsah škôd aj príčina požiaru sa zisťujú.

Veža katedrály v Rouene sa podľa agentúry Reuters už niekoľko týždňov opravuje a aj v čase vzniku požiaru ju obklopovalo lešenie a čiastočne zakrývala biela plachta. Podľa úradov sa z budovy podarilo evakuovať všetky osoby. Na mieste teraz zasahujú hasiči.

Na záberoch televíznej stanice BFM bol vidieť čierny dym stúpajúci z jednej z veží a dav okoloidúcich, ktorí udalosti prizerali.

Katedrálu v Rouene po celom svete preslávili najmä obrazy francúzskeho impresionistu Claudea Moneta. Budova sa nachádza v chránenej zóne mesta a od druhej polovice 19. storočia je historickou pamiatkou.

Požiar inej slávnej pamiatky zažila Francúzsko v roku 2019, keď v Paríži plamene zničili veľkú časť slávnej katedrály Notre Dame.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie