Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Kauza prípravy úkladnej vraždy policajta je vo finále, súd dnes vyhlási rozsudok. Páchateľom hrozí 25 rokov

Záverečnými rečami pokračovala vo štvrtok na Špecializovanom trestnom súde, pracovisko Banská Bystrica, kauza plánovanej vraždy policajta z trnavskej pohotovostnej motorizovanej jednotky. Obžalobe pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy, na chránenej osobe a z osobitného motívu, čelia Roman Čáni a Peter Bango. Muža zákona chceli pripraviť o život explóziou nastraženej bomby počas jazdy autom z […]
Menej ako 1 min. min.

Záverečnými rečami pokračovala vo štvrtok na Špecializovanom trestnom súde, pracovisko Banská Bystrica, kauza plánovanej vraždy policajta z trnavskej pohotovostnej motorizovanej jednotky. Obžalobe pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy, na chránenej osobe a z osobitného motívu, čelia Roman Čáni a Peter Bango. Muža zákona chceli pripraviť o život explóziou nastraženej bomby počas jazdy autom z pomsty pre opakované služobné zákroky.

Ako v procese vypovedal svedok, bombu plánovali odpáliť pomocou diaľkového ovládania. Hovorili vraj, že policajtovi sa chcú pomstiť, zistili, kde sa pohybuje, býva a aké má auto. Ku skutku napokon nedošlo, keďže medzitým polícia Čániho zadržala v súvislosti s inou trestnou činnosťou. Plán úkladnej vraždy sa podarilo odhaliť po tom, ako to svedok oznámil svojej advokátke a tá kontaktovala Národnú kriminálnu agentúru.

O funkciu predsedu Špecializovaného trestného súdu sa uchádzajú Králik a Truban

Polícia dvojicu mužov, ktorá jej bola známa najmä drogovou trestnou činnosťou, obvinila vlani v auguste. Čáni a Bango vinu popierajú.

Prokurátor navrhol pre Čániho, ktorý si už jeden trest pre drogy odpykáva, súhrnný trest odňatia slobody vo výmere 25 rokov. Rovnakú výšku trestu navrhuje aj pre Banga, ktorý je vo väzbe.

Obhajoba navrhla ich oslobodenie spod obžaloby. Nepodarilo sa údajne preukázať, že ich klienti pripravovali vraždu policajta. Chýbajú dôkazy, výpoveď svedka nie je dôveryhodná, navyše je to len osamotený dôkaz, na ktorom nemôže byť postavené rozhodnutie. Špecializovaný trestný súd vyhlási rozsudok popoludní.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie