Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Kyjev oznámil vyšetrovanie ďalšieho prípadu zabíjania zajatých ukrajinských vojakov

Ukrajinské úrady vyšetrujú ďalší prípad, keď sú ruskí vojaci podozriví, že zavraždili dvoch zajatých ukrajinských vojakov.  Oznámil to dnes ukrajinský generálny prokurátor Andrij Kostin po tom, ako sa dnes podľa médií na sociálnych sieťach objavili zábery zachytávajúce tento zločin. Viac techniky pre Ukrajinu znamená, že nám nezostane dosť, povedal Pellegrini o rozhodnutí NATO “Vieme, že […]
Menej ako 1 min. min.

Ukrajinské úrady vyšetrujú ďalší prípad, keď sú ruskí vojaci podozriví, že zavraždili dvoch zajatých ukrajinských vojakov. 

Oznámil to dnes ukrajinský generálny prokurátor Andrij Kostin po tom, ako sa dnes podľa médií na sociálnych sieťach objavili zábery zachytávajúce tento zločin.

Viac techniky pre Ukrajinu znamená, že nám nezostane dosť, povedal Pellegrini o rozhodnutí NATO

“Vieme, že to nebola náhoda, ale je to úmyselná politika zločinného režimu Kremľa zničiť všetko ukrajinské. Nájdeme a potrestáme všetkých, ktorí sa na tom podieľali, od tých, čo vydali zločinný rozkaz, až po tých, ktorí tento krutý zločin priamo spáchali,” sľúbil prokurátor, ktorého úrad už vyšetruje niekoľko obdobných zločinov.

Terajší prípad sa podľa vyšetrovateľov odohral minulý mesiac pri obci Robotne v Záporožskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny.

Oslobodenie tejto obce sa stalo zrejme najvýraznejším úspechom vlaňajšej ukrajinskej ofenzívy, ktorá však neviedla k prelomu ruskej obrany, ani k väčším územným ziskom. Počas terajšej ruskej ofenzívy sa o obec znovu urputne bojuje.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie