Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Maďarský opozičný líder doručil pomoc poškodenej detskej nemocnici v Kyjeve

Maďarský opozičný politik Péter Magyar, ktorý je hlavným vyzývateľom premiéra Viktora Orbána, doručil v stredu pomoc do detskej nemocnice v Kyjeve zasiahnutej pri pondelkovom ruskom raketovom útoku. Informuje o tom agentúra Reuters. Magyarova strana TISZA vyzbierala pre nemocnicu asi 15 miliónov forintov (38-tisíc eur) a zdravotnícke potreby a jedlo, ktoré na tento účel venovali maďarskí […]
Menej ako 1 min. min.

Maďarský opozičný politik Péter Magyar, ktorý je hlavným vyzývateľom premiéra Viktora Orbána, doručil v stredu pomoc do detskej nemocnice v Kyjeve zasiahnutej pri pondelkovom ruskom raketovom útoku. Informuje o tom agentúra Reuters.

Magyarova strana TISZA vyzbierala pre nemocnicu asi 15 miliónov forintov (38-tisíc eur) a zdravotnícke potreby a jedlo, ktoré na tento účel venovali maďarskí občania. “Bolo to náhle rozhodnutie po tom, čo sme videli tento brutálny ruský raketový útok,” uviedol Magyar pre novinárov pred odchodom do Kyjeva.

K poškodeniu detskej nemocnice v Kyjeve prišlo v pondelok v rámci rozsiahlej vlny raketových útokov na rôzne ukrajinské mestá, pri ktorých zomrelo viac než 40 ľudí.

Politico: Orbán sa odtrhol z reťaze, šéfovia Európy prevracajú oči. Nová taktika sa mu môže vypomstiť

Monitorovacia misia OSN v utorok uviedla, že nemocnicu pravdepodobne priamo zasiahla ruská raketa. Kremeľ to však popiera a bez predloženia nejakých dôkazov uviedol, že nemocnicu zasiahla zablúdená raketa ukrajinskej obrany.

Maďarský premiér Viktor Orbán kritizuje západnú vojenskú pomoc pre Ukrajinu a spomedzi lídrov Európskej únie udržuje s Ruskom najteplejšie vzťahy. Minulý týždeň navštívil Ukrajinu a Rusko a neskôr aj Čínu v rámci svoje “mierovej misie”. Jeho stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom si však vyslúžilo kritiku od niektorých európskych lídrov.

“Premiér môže cestovať po svete a predstierať, že tvorí mier. Avšak my veríme v činy namiesto toho, aby sme trikrát obleteli svet. Sme iní,” povedal Magyar.

Maďarsko nemá takú silu, aby sprostredkovalo mierové rokovania, vyhlásil český prezident Pavel

Podľa Magyara mal pritom Orbán navštíviť Ukrajinu už skôr, no jedným z dôvodov omeškania jeho návštevy boli nezhody medzi Kyjevom a Budapešťou týkajúce sa práv maďarskej menšiny na Ukrajine.

Strana TISZA skončila v júnových voľbách do Európskeho parlamentu v Maďarsku druhá, pričom získala takmer 30 percent hlasov. Magyar uviedol, že súhlasí s vládou v tom, že dodávky zbraní pre Ukrajinu by nemali ísť cez Maďarsko, pretože to by mohlo z maďarskej menšiny na Ukrajine spraviť cieľ. Ostatné krajiny však majú podľa jeho slov právo posielať Ukrajine zbrane.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie