Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Mierové iniciatívy nemôžu byť založené na ruských naratívoch, povedal Kuleba po stretnutí so Szijjártóm

Dvaja ministri zahraničných vecí sa stretli niekoľko dní po tom, ako Viktor Orbán odcestoval do Moskvy.
Menej ako 1 min. min.

10.7.2024 (SITA.sk) – Niekoľko dní po tom, ako maďarský premiér Viktor Orbán kontroverzne odcestoval do Moskvy na stretnutie s ruským vodcom Vladimirom Putinom, sa ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba stretol s maďarským náprotivkom Pétrom Szijjártóm. Kuleba na platforme X uviedol, že šéfovi maďarskej diplomacie jasne prezentoval, že za súčasných ruských požiadaviek nemôže existovať žiadny mier.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informoval som Pétra o situácii v prvej línii, ako aj o prípravách na druhý mierový samit. V tejto súvislosti som zdôraznil, že žiadne mierové iniciatívy nemôžu byť založené na ruských naratívoch. Nedávny ruský útok na detskú nemocnicu Ochmatdyt opäť dokazuje, že ústretovosť Putina neprináša výsledky, pretože naďalej hľadá vojnu, a musíme ho spoločne prinútiť prijať spravodlivý a trvalý mier,“ skonštatoval Kuleba.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Maďarský minister zahraničných vecí, Maďarský premiér, Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, ukrajinský minister zahraničných vecí
Zdroj: SITA.sk – Mierové iniciatívy nemôžu byť založené na ruských naratívoch, povedal Kuleba po stretnutí so Szijjártóm © SITA Všetky práva vyhradené.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie