Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Ministerstvo obrany chce koupit nové vozy Tatra. Celkem mají stát 13 miliard korun

Prvních několik desítek automobilů by armáda mohla dostat už v příštím roce. Vozy T-815 mají nahradit zastaralou techniku, jejíž stáří často dosahuje až 40 let. Rámcová dohoda umožňuje, aby se k ní připojili i alianční partneři. ČTĚTE TAKÉ: Pavel se Zelenským opět spolu. Ve Washingtonu probrali munici i cestu Ukrajiny do EU či NATO „Ministerstvo obrany […]
Menej ako 1 min. min.

Prvních několik desítek automobilů by armáda mohla dostat už v příštím roce. Vozy T-815 mají nahradit zastaralou techniku, jejíž stáří často dosahuje až 40 let. Rámcová dohoda umožňuje, aby se k ní připojili i alianční partneři.

ČTĚTE TAKÉ: Pavel se Zelenským opět spolu. Ve Washingtonu probrali munici i cestu Ukrajiny do EU či NATO

„Ministerstvo obrany se inspirovalo v Německu, kde německé ministerstvo uzavřelo obdobný kontrakt s výrobcem tanků Leopard 2A8 a umožnilo k dohodě přistoupit za stejných podmínek dalším zemím, informoval úřad.

Zapojení dalších zemí by znamenalo množstevní slevu i pro české ministerstvo obrany. Připojení k rámcové dohodě zvažuje například Slovensko.

Nákup nákladních automobilů má navýšit přepravní kapacity armády, ale především bude znamenat nahrazení často značně zastaralé techniky. Na stáří armádního vozového parku upozorňoval při své kontrole i Nejvyšší kontrolní úřad. Vozidla lze využít pro přepravu materiálu po silnici i v terénu, ale také například při nasazení v záchranných a humanitárních operacích.

Minimální počet nakupovaných vozů bude podle smlouvy 98, maximální pak 872. Vozy 6×6-7 (valník) a 8×8-7 (nakladač kontejnerů) už armáda využívá. Nově se počítá s typem 8×8-7 (valník). Užívání jednotné přepravní platformy podle obrany významně zjednodušuje logistickou podporu.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Tvrdé obstrukce a blokování Sněmovny. Proti koncesionářským poplatkům brojí firmy i lidé

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie