Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Módí rokuje s Putinom o strategickom partnerstve a mieri na Ukrajine. Zelenskyj označil návštevu za sklamanie

Indický premiér Naréndra Módí a ruský prezident Vladimir Putin dnes v Moskve začali rokovania o posilnení strategického partnerstva, informovala agentúra AFP. Putin ocenil snahu Indie hľadať mierové riešenie rusko-ukrajinského konfliktu. Dillí ruskú vojenskú agresiu na Ukrajine nikdy otvorene neodsúdilo. Módí uviedol, že smrť nevinných detí, či už vo vojne alebo pri teroristickom útoku, je vždy “veľmi […]
Menej ako 1 min. min.

Indický premiér Naréndra Módí a ruský prezident Vladimir Putin dnes v Moskve začali rokovania o posilnení strategického partnerstva, informovala agentúra AFP.

Putin ocenil snahu Indie hľadať mierové riešenie rusko-ukrajinského konfliktu. Dillí ruskú vojenskú agresiu na Ukrajine nikdy otvorene neodsúdilo.

Módí uviedol, že smrť nevinných detí, či už vo vojne alebo pri teroristickom útoku, je vždy “veľmi bolestivá”. Riešenie vojny na Ukrajine podľa neho nemožno hľadať na “bojovom poli”, ale prostredníctvom mierových rozhovorov.

Indovia posilňujú vzťahy s Ruskom. Od Moskvy kupujú lacno ropu aj vojenskú techniku, vyvažujú vplyv Číny

Rusko v pondelok zasiahlo Kyjev v jednom z najničivejších úderov na ukrajinské hlavné mesto za viac ako dva roky trvania invázie. Pri útoku prišlo o život viac ako 40 ľudí, jedna zo striel zasiahla detskú nemocnicu. Kremeľ trvá na tom, že na nemocnicu dopadla strela ukrajinskej protivzdušnej obrany. Analýza OSN ale uviedla, že budovu zasiahla ruská raketová strela.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj návštevu Módího v Moskve označil za sklamanie a “zničujúcu ranu mierovému úsiliu” na Ukrajine.

Ruská propaganda spochybňuje útok na kyjevskú nemocnicu. Nezmysel, hovorí OSN

Módí s Putinom dnes popoludní v Moskve spoločne navštívili výstavu o histórii jadrovej energetiky. Rokovania viedli o “rozvoji rusko-indických vzťahov” a “medzinárodnej politike”, citovala agentúra Reuters vyjadrenie Kremľa.

Indický premiér do Moskvy dorazil v pondelok. Ešte v ten istý deň zavítal do Putinovej rezidencie Novo-Ogarjovo, kde s ruským prezidentom strávil tri hodiny na “neformálnom” stretnutí.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie