Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Najväčšia nórska banka DNB zvýšila kvartálny zisk o viac ako desať percent

Najväčšia nórska banka DNB oznámila za druhý štvrťrok vyšší než očakávaný rast zisku, keď ju podporili vyššie príjmy z úrokov, ako aj príjmy z poplatkov a provízií. Banka zároveň očakáva výraznejšie zvýšenie dopytu po úveroch v druhej polovici roka. Informovala o tom agentúra Reuters. “Rastúce mzdy a stabilnejšie úrokové sadzby prispeli k zmene nálady medzi […]
Menej ako 1 min. min.

Najväčšia nórska banka DNB oznámila za druhý štvrťrok vyšší než očakávaný rast zisku, keď ju podporili vyššie príjmy z úrokov, ako aj príjmy z poplatkov a provízií. Banka zároveň očakáva výraznejšie zvýšenie dopytu po úveroch v druhej polovici roka. Informovala o tom agentúra Reuters.

“Rastúce mzdy a stabilnejšie úrokové sadzby prispeli k zmene nálady medzi našimi klientmi,” povedala šéfka DNB Kjerstin Braathenová po zverejnení výsledkov. Dodala, že počas štvrťroka vzrástol záujem o hypotéky a banka očakáva, že tempo rastu dopytu bude v druhom polroku ešte výraznejšie.

Nórsko plánuje zoštátnenie širšej sústavy prepravy plynu

DNB oznámila, že čistý zisk za obdobie apríl až koniec júna dosiahol 10,77 miliardy nórskych korún (927,89 milióna eur). V medziročnom porovnaní to predstavuje rast o 13,4 percenta. Výsledky sú lepšie, než predpokladali analytici. Tí očakávali zisk na úrovni 9,59 miliardy nórskej koruny.

Investičná banka J. P. Morgan uviedla, že za rastom zisku sú do veľkej miery príjmy z poplatkov a provízií, pričom iba poplatky v rámci investičného bankovníctva vzrástli v druhom kvartáli o 60 percent. Celkové príjmy DNB z poplatkov a provízií dosiahli v druhom štvrťroku 3,44 miliardy nórskej koruny, čo medziročne znamená rast o 22 percent.

Inflácia v Holandsku sa bude pohybovať okolo úrovne päť percent, uviedla centrálna banka

Výrazný podiel na kvartálnych výsledkoch však majú aj čisté úrokové príjmy. Tie sa zvýšili o takmer štyri percentá a dosiahli 15,82 miliardy nórskej koruny.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie