Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Nevyhadzujte starý chlieb! Môžete ho použiť v záhrade

09.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/@SAHomeGarden). V záhrade najlepšie fungujú domáce hnojivá z toho, čo máme po ruke. Najmä vtedy, keď chceme pestovať bio zeleninu alebo ovocie. Ukazuje sa, že minerály obsiahnuté v starom chlebe môžu mať priaznivý vplyv na rast rastlín. Ak teda máte v skrinke nejaký suchý chlieb, nevyhadzujte ho, len ho […]
2 min.

09.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/@SAHomeGarden).

V záhrade najlepšie fungujú domáce hnojivá z toho, čo máme po ruke. Najmä vtedy, keď chceme pestovať bio zeleninu alebo ovocie. Ukazuje sa, že minerály obsiahnuté v starom chlebe môžu mať priaznivý vplyv na rast rastlín. Ak teda máte v skrinke nejaký suchý chlieb, nevyhadzujte ho, len ho použite ako prírodné hnojivo.

Nevyhadzujte starý chlieb, premeňte ho na hnojivo.
Foto: youtube.com/@SAHomeGarden

Záhrada je miesto, ktoré lahodí nielen oku, ale môžete ju využiť aj na pestovanie vlastnej zeleninovej záhradky. Počas čakania na zrelú zeleninu alebo ovocie často nechceme používať chemické zmesi na ich ochranu alebo pestovanie.

Oveľa lepším riešením je použiť to, čo je v kuchyni. Ak použijete starý chlieb, budete prekvapení, ako rýchlo budú vaše rastliny rásť.

Nevyhadzujte starý chlieb, premeňte ho na hnojivo

Zdalo by sa, že pripraviť účinné hnojivo z toho, čo je po ruke, je dosť náročné. Ukazuje sa však, že je to jednoduchšie, ako sa môže zdať. Na prípravu potrebujete štyri krajce starého chleba, ktoré je potrebné rozdeliť na menšie kúsky a vložiť do dózy.

Pripravený chlieb nalejte veľkým pohárom vody s objemom 400 mililitrov a potom do zmesi pridajte cukor. Nádobu odstavte na niekoľko hodín, potom sceďte a pridajte 50 ml kravského mlieka. Čerstvým roztokom môžeme ihneď zaliať zeleninu v záhrade.

Nemusíte však pridávať mlieko, ale potom musíte počkať, kým roztok nezačne kvasiť. V takom prípade by ste s jeho použitím v záhrade mali počkať aspoň pár dní.

Vlastnosti ražného chleba

Na prípravu hnojiva je najlepšie použiť suché krajce kváskového ražného chleba. Je zdrojom cenných minerálov ako je železo, horčík, vápnik, draslík, fosfor, zinok a mangán. Kvasinky v ňom obsiahnuté podporia vývin koreňov rastlín a zvýšia ich odolnosť voči hubovým chorobám.

Dôležité je nepripravovať takéto hnojivo z plesnivých krajcov. To môže nepriaznivo ovplyvniť vami pestovanú zeleninu. Roztok pripravený z kvalitného chleba sa môže použiť na sadenice rastlín ihneď po ich prenesení do novej pôdy.

Je ideálny okrem iného aj na pestovanie paradajok, uhoriek a papriky. Kvôli kyslej reakcii zatuchnutého chlebového hnojiva je lepšie nezalievať ním cibuľu ani zemiaky, pretože to môže ovplyvniť chuť tejto zeleniny.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vyliezajú spod listov a spôsobujú spúšť. Namiesto toho, aby ste ich vyhodili, rozhádzajte ich. Slimáky sa budú držať ďalej

Spoľahlivé hnojivo pre uhorky a paradajky. Stačí jeden list a ovocie nespoznáte

The post Nevyhadzujte starý chlieb! Môžete ho použiť v záhrade appeared first on Vášeň v tebe.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie