Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Nórsko daruje Ukrajine šesť stíhačiek F-16, dodávky by mali začať tento rok

Nórsko daruje Ukrajine šesť stíhacích lietadiel F-16. Prvé stroje by mali doraziť ešte v tomto roku, oznámil v stredu nórsky premiér Jonas Gahr Störe, ktorý sa zúčastňuje na samite Severoatlantickej aliancie (NATO) vo Washingtone. Informuje o tom agentúra Reuters. Okrem Nórska Ukrajine prisľúbili ďalších 70 stíhačiek F-16 Holandsko, Dánsko a Belgicko. Prvé dánske lietadlá by mali […]
Menej ako 1 min. min.

Nórsko daruje Ukrajine šesť stíhacích lietadiel F-16. Prvé stroje by mali doraziť ešte v tomto roku, oznámil v stredu nórsky premiér Jonas Gahr Störe, ktorý sa zúčastňuje na samite Severoatlantickej aliancie (NATO) vo Washingtone. Informuje o tom agentúra Reuters.

Okrem Nórska Ukrajine prisľúbili ďalších 70 stíhačiek F-16 Holandsko, Dánsko a Belgicko. Prvé dánske lietadlá by mali doraziť už počas tohto leta.

Očakáva sa, že lídri na samite odhalia novú pomoc pre Ukrajinu, aby sa mohla ďalej brániť proti vyše dva roky trvajúcej ruskej agresii.

Ako chce Trump ukončiť vojnu? Cieľom jeho poradcov je, aby Ukrajina získala späť územie, tvrdí expert

V snahe odolať útokom ruských síl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opakovane vyzýva členské štáty Aliancie, aby Kyjevu poskytli ďalšie zbrane, finančné prostriedky a bezpečnostné záruky.

Nemenovaný predstaviteľ NATO podľa Reuters tento týždeň povedal, že Ukrajina stále nemá dostatočný počet munície a armádneho personálu, ktorý je potrebný na vykonávanie vlastných ofenzívnych operácií.

Americký prezident Joe Biden v utorok na otváracom ceremoniáli samitu NATO vo Washingtone ohlásil, že Spojené štáty a viacero ďalších krajín NATO pošlú Ukrajine v nadchádzajúcich mesiacoch desiatky systémov protivzdušnej obrany vrátane najmenej štyroch Patriotov.

Zelenskyj sa vzápätí spojencom poďakoval za ich “silnú deklaráciu podpory ukrajinskej protivzdušnej obrany a ochranu obyvateľov, miest a kritickej infraštruktúry”.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie