Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Nové rekordy na Wall Street. Akciové indexy prežívajú zlaté časy

Americké akcie pokračovali na začiatku tohto týždňa v raste, pričom indexy Nasdaq Composite a S&P 500 zaznamenali nové rekordy. Navyše, hlavný index newyorskej burzy Dow Jones vzrástol na najvyššiu úroveň za vyše mesiaca. Investori čakajú na kľúčovú správu o vývoji inflácie, vystúpenie šéfa americkej centrálnej banky v Kongrese a začiatok ďalšieho výsledkového obdobia firiem. TASR […]
Menej ako 1 min. min.

Americké akcie pokračovali na začiatku tohto týždňa v raste, pričom indexy Nasdaq Composite a S&P 500 zaznamenali nové rekordy. Navyše, hlavný index newyorskej burzy Dow Jones vzrástol na najvyššiu úroveň za vyše mesiaca.

Investori čakajú na kľúčovú správu o vývoji inflácie, vystúpenie šéfa americkej centrálnej banky v Kongrese a začiatok ďalšieho výsledkového obdobia firiem. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Akcie stúpajú

Kľúčový index newyorskej burzy Dow Jones Industrial Average dosiahol pred 16.00 h SELČ 39 652,40 bodu, čo predstavuje rast o 276,53 bodu (0,7 %). Index S&P 500 sa zvýšil o 13,11 bodu (0,24 %) a dosiahol nový rekord 5 580,30 bodu. Na rekordnú úroveň sa posunul aj technologický index Nasdaq Composite, keď dosiahol 18 374,17 bodu. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 21,41 bodu, alebo 0,12 %.

Náladu na trhoch už v závere minulého týždňa výrazne ovplyvnila správa o vývoji na americkom trhu práce, ktorý zaznamenal ochladenie. Podľa údajov amerického ministerstva práce vzniklo v USA v júni mimo poľnohospodárstva celkovo 206 000 nových pracovných miest. To je menej než za máj, v ktorom sa vytvorilo 218 000 nových pracovných pozícií. Údaj za máj pritom ministerstvo revidovalo výrazne nadol, keď v predbežnom odhade zo začiatku júna informovalo o vytvorení celkovo 272 000 nových miest.

Navyše, nezamestnanosť pokračovala v raste, čo predstavuje horší vývoj, než sa čakalo. V júni dosiahla 4,1 %, zatiaľ čo v máji predstavovala 4 % a v apríli 3,9 %. Ekonómovia predpokladali, že v júni zotrvá na májovej 4-percentnej úrovni. Rast nad 4 % tak zvýšil mieru nezamestnanosti v USA na najvyššiu úroveň od novembra 2021.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Akciové indexy poháňa pozitívny sentiment

To posilnilo očakávania trhov, že Fed na svojom septembrovom zasadnutí zníži kľúčovú úrokovú sadzbu o 25 bázických bodov. Pred týždňom stanovili pravdepodobnosť redukcie na 60 %, po správe ministerstva o situácii na trhu práce za jún pravdepodobnosť zvýšili na 74 %.

Okrem toho, trhy čakajú na údaje o vývoji spotrebiteľských cien a cien výrobcov v USA. Tie budú zverejnené tento týždeň. Investori budú okrem toho pozorne sledovať vystúpenie prezidenta Fedu Jeromea Powella na pôde výborov Senátu a Snemovne reprezentantov amerického Kongresu 9. a následne 10. júla.

The post Nové rekordy na Wall Street. Akciové indexy prežívajú zlaté časy appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie