Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Odkaz Kremľu. Fínsko a Taliansko vyjadrili podporu Ukrajine usilujúcej sa o členstvo v NATO

Fínsky prezident Alexander Stubb v stredu uviedol, že cesta Ukrajiny k členstvu v NATO je nezvratná. Podporu tejto krajine prisľúbil aj taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani. Informujeme o tom podľa agentúr ANSA a Reuters. “Čím viac ju (Ukrajinu) teraz podporíme, tým skôr môžeme ukončiť vojnu,” povedal Stubb novinárom počas summitu NATO vo Washingtone. Taliansko […]
Menej ako 1 min. min.

Fínsky prezident Alexander Stubb v stredu uviedol, že cesta Ukrajiny k členstvu v NATO je nezvratná. Podporu tejto krajine prisľúbil aj taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani. Informujeme o tom podľa agentúr ANSA a Reuters.

“Čím viac ju (Ukrajinu) teraz podporíme, tým skôr môžeme ukončiť vojnu,” povedal Stubb novinárom počas summitu NATO vo Washingtone. Taliansko podľa Tajaniho podporuje Ukrajinu a bude ju naďalej podporovať v jej boji voči ruskej invázii.

Taliansky minister zahraničných vecí tiež uviedol, že nedávna cesta maďarského premiéra Viktora Orbána do Moskvy by mohla oslabiť jednotu medzi Európskou úniu a NATO. Pripomenul, že Orbán na takýchto cestách bez mandátu Únie zastupuje Maďarsko a nie Európsku úniu.

Členské krajiny NATO sa v stredu zhodli na znení záverečného vyhlásenia zo summitu vo Washingtone. Jeho súčasťou je prísľub, že spojenci budú naďalej podporovať Ukrajinu v jej “nezvratnej ceste k plnohodnotnej integrácii do euroatlantických štruktúr vrátane členstva v NATO”.

Stubb vyjadril so znením tohto vyhlásenia spokojnosť. “Myslím si, že je veľmi dôležité vyslať Kremľu odtiaľto odkaz, že cesta k členstvu  Ukrajiny v NATO je už nezvratná,” uviedol.

Ruský prezident Vladimir Putin podľa Stubba rozumie len sile a jeden z cieľov jeho invázie na Ukrajinu utrpí porážku. Lídri krajín NATO už minulý rok na summite vo Vilniuse prisľúbili Ukrajine, že jej budúcnosť je v Aliancii.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie