Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

OPEC potvrdil pôvodný odhad rastu dopytu po rope, zlepšil prognózu rastu ekonomiky

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) naďalej počíta s relatívne výrazným rastom svetového dopytu po rope v tomto roku. Vychádza z toho, že zvyšujúci sa záujem o leteckú dopravu by mal posilniť spotrebu palív počas letných mesiacov. Zároveň zlepšila prognózu vývoja svetovej ekonomiky v roku 2024. Ten by mal podľa novej prognózy dosiahnuť už takmer tri […]
Menej ako 1 min.

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) naďalej počíta s relatívne výrazným rastom svetového dopytu po rope v tomto roku. Vychádza z toho, že zvyšujúci sa záujem o leteckú dopravu by mal posilniť spotrebu palív počas letných mesiacov.

Zároveň zlepšila prognózu vývoja svetovej ekonomiky v roku 2024. Ten by mal podľa novej prognózy dosiahnuť už takmer tri percentá. Informuje agentúra Reuters.

Aliancia OPEC+ svoju ťažobnú politiku nezmenila, dôvodom sú rastúce ceny ropy

Organizácia v pravidelnej mesačnej správe uviedla, že globálny dopyt po rope vzrastie tento rok o 2,25 milióna barelov denne (1 barel = 159 litrov). V budúcom roku očakáva ďalší rast dopytu o 1,85 milióna barelov za deň. V obidvoch prípadoch tak OPEC potvrdil prognózu z predchádzajúceho mesiaca.

“Očakávaná výrazná mobilita a dopyt po leteckej doprave na severnej pologuli počas letnej motoristickej a zároveň dovolenkovej sezóny by mali zvýšiť dopyt po pohonných látkach a podporiť ekonomický rast v USA,” uviedla organizácia vo svojej mesačnej správe.

KOMENTÁR: Bohatý ropný kartel upadá. Prišiel jasný dôkaz, že OPEC stráca vplyv

Navyše, OPEC zlepšil odhad vývoja svetovej ekonomiky v tomto roku. Najnovšie odhaduje, že rast dosiahne 2,9 percenta, zatiaľ čo v predchádzajúcej prognóze počítal s rastom o 2,8 percenta.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie