Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Osobitný vzťah Británie s USA je silnejší ako kedykoľvek predtým. Vznikol za ťažkých okolností, vraví Starmer

Britský premiér Keir Starmer v stredu počas stretnutia s prezidentom Spojených štátov Joeom Bidenom vyzdvihol výnimočné vzťahy Británie a USA, píše agentúra Reuters.   Nový britský premiér pricestoval do Washingtonu na summit lídrov NATO. Na stretnutí v Bielom dome hovoril s americkým prezidentom o historických a kultúrnych väzbách Británie so Spojenými štátmi a o spojení, ktoré […]
Menej ako 1 min. min.

Britský premiér Keir Starmer v stredu počas stretnutia s prezidentom Spojených štátov Joeom Bidenom vyzdvihol výnimočné vzťahy Británie a USA, píše agentúra Reuters.  

Nový britský premiér pricestoval do Washingtonu na summit lídrov NATO. Na stretnutí v Bielom dome hovoril s americkým prezidentom o historických a kultúrnych väzbách Británie so Spojenými štátmi a o spojení, ktoré nazval ako osobitný vzťah.

“Osobitný vzťah je taký dôležitý. Vznikol za ťažkých okolností, vydržal tak dlho a teraz je silnejší ako kedykoľvek predtým,” vyhlásil Starmer.

Nie je otázkou či, ale kedy. Budúcnosť Ukrajiny je v Aliancii, uvádza sa vo vyhlásení zo summitu lídrov NATO

Prezident USA povedal, že Spojené kráľovstvo považuje za uzol, ktorý spája transatlantickú alianciu. Pochválil Starmera za snahu o úzke väzby s Európou a uviedol, že to bude dobré pre celú Severoatlantickú alianciu, píše AP. Podľa stanice Sky News označil Biden USA a Spojené kráľovstvo za najlepších spojencov.

“Naozaj musíme spolupracovať a môžeme sa o mnohom rozprávať,” povedal Biden, informuje BBC.

Starmer sa stredu vo Washingtone na summite NATO stretol aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a uviedol, že Spojené kráľovstvo bude naďalej podporovať Ukrajinu.

Starmerovi labouristi v minulotýždňových voľbách výrazne porazili konzervatívcov, ktorí boli vo vláde od roku 2010. Británia počas pôsobenia svojich troch posledných premiérov patrila k najvernejším podporovateľom Ukrajiny a zohrávala dôležitú úlohu aj v oblasti podpory od NATO.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie