Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Pellegrini a Blanár sa vo Washingtone stretli so slovenskými krajanmi, uctili si aj pamiatku Štefánika

Prezident Peter Pellegrini sa v utorok stretol so slovenskými krajanmi žijúcimi vo Washingtone, kam pricestoval na summit Severoatlantickej aliancie. Sprevádzal ho aj minister zahraničných vecí Juraj Blanár, informuje TASR podľa ich príspevkov na sociálnej sieti Facebook. “Málokto si uvedomuje, že štátny sviatok Cyrila a Metoda je zároveň Dňom Slovákov žijúcich v zahraničí. Som presvedčený, že […]
Menej ako 1 min. min.

Prezident Peter Pellegrini sa v utorok stretol so slovenskými krajanmi žijúcimi vo Washingtone, kam pricestoval na summit Severoatlantickej aliancie. Sprevádzal ho aj minister zahraničných vecí Juraj Blanár, informuje TASR podľa ich príspevkov na sociálnej sieti Facebook.

“Málokto si uvedomuje, že štátny sviatok Cyrila a Metoda je zároveň Dňom Slovákov žijúcich v zahraničí. Som presvedčený, že sa o našich krajanov musíme postarať a ukázať im, že sa môžu kedykoľvek vrátiť domov,” uviedol Pellegrini.

Nevyzerá to, že by si Rusko chcelo sadnúť za rokovací stôl, povedal prezident Pellegrini

Podľa svojich slov si veľmi váži všetkých Slovákov, ktorí sa presťahovali do zahraničia natrvalo, ale Slovensko majú stále v srdci a zachovávajú jeho národné a kultúrne tradície. “Preto som prišiel pozdraviť našu krajanskú komunitu v USA. Všetci sú v srdci skutočnými vlastencami, ktorí sa usilujú o čo najlepší obraz Slovenska,” dodal.

Šéf slovenskej diplomacie sa slovenskej komunite vo Washingtone poďakoval za pozitívnu energiu a stretnutia, počas ktorých “sme aj za oceánom cítili silné vlastenectvo a hrdosť na slovenské korene”.

S Pellegrinim si tiež uctili pamiatku jedného z najznámejších Slovákov v zahraničí – generála Milana Rastislava Štefánika, ktorého významný odkaz podľa Blanára nesie busta nachádzajúca sa pred budovou slovenského veľvyslanectva vo Washingtone.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie