Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Po smrti blízkeho otvárate doma okná? Táto povera môže byť nebezpečná najmä v lete

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/hasogr). Mnoho ľudí verí v poveru, že keď niekto zomrie doma, mal by otvoriť okno. V opačnom prípade sa duša zosnulého môže dostať do pasce. Medzitým v lete môže takáto akcia skončiť nebezpečne. O čom to je? Mnoho ľudí verí v poveru, že keď niekto zomrie doma, mal by […]
Menej ako 1 min. min.

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/hasogr).

Mnoho ľudí verí v poveru, že keď niekto zomrie doma, mal by otvoriť okno. V opačnom prípade sa duša zosnulého môže dostať do pasce. Medzitým v lete môže takáto akcia skončiť nebezpečne. O čom to je?

Mnoho ľudí verí v poveru, že keď niekto zomrie doma, mal by otvoriť okno.
Foto: Pixabay/hasogr

V priebehu storočí vzniklo mnoho povier a legiend. Niektoré z nich sú drobné, dalo by sa dokonca povedať, že neškodné, zatiaľ čo iné môžu mať vážne následky. Je otváranie okien po smrti blízkeho dobrý nápad? Ukazuje sa, že nie nevyhnutne.

Aké zveličenia súvisia so smrťou? Zrkadlá sú často zakryté

Smrť je pre rodinu a blízkych mimoriadne ťažká skúsenosť. Keď to príde, je niekedy ťažké myslieť racionálne, pretože emócie a obrovský pocit straty prevládajú. Vzniklo okolo toho veľa povier a mýtov a niektoré z nich sa praktizujú dodnes.

Jednou z nich je zakrývanie zrkadiel, v ktorých žili duše zosnulých a pohľad do nich môže priniesť nešťastie. Ďalším populárnym názorom je, že keď milovaný človek zomrie doma, musíte otvoriť okno a dvere, cez ktoré môže jeho duša odletieť do neba. Medzitým sa v niektorých situáciách takéto konanie môže ukázať ako nebezpečné.

Môžete otvoriť okno v miestnosti, kde leží zosnulý? Radšej vydrž

V lete, keď teploty dosahujú rekordné výšky, je otváranie okien v miestnosti, kde sa zosnulý dočasne zdržiava, prinajmenšom neopatrné. Je to spôsobené tým, že jeho telo vydáva charakteristický zápach, ktorý môže rýchlo prilákať nechcený hmyz. V horúcich dňoch sa bude množiť rekordne. Z tohto dôvodu, keď blízka osoba zomrie doma, je lepšie zdržať sa otvárania oka alebo dverí, kým sa telo nepresunie.

Čo robiť, keď niekto zomrie doma? Začnite tým, že zavoláte tiesňovú linku

Pamätajte, že v prípade úmrtia, ktoré nastane doma, by ste mali najskôr zavolať lekára, aby potvrdil smrť. Stačí vytočiť číslo tiesňového volania. Po obhliadke od neho dostanete list o prehliadke mŕtveho a štatistickom hlásení o úmrtí. Na zadnej strane listu je kolónka nazvaná „Návrh prehliadajúceho lekára“. Táto sekcia obsahuje informácie o ďalšom odporúčanom postupe pri zaobchádzaní so zosnulým. Ak prehliadajúci lekár do tejto kolónky napíše „Pochovať v zákonnej lehote“, znamená to, že nenašiel na úmrtí nič neobvyklé a príbuzní môžu začať s prípravami na pohreb, vrátane kontaktovania pohrebnej služby.

Odborná firma telo mŕtveho prevezie do chladiarenského skladu. Ďalšou fázou je zájsť na matričný úrad, čo najskôr. Budete k tomu potrebovať List o prehliadke mŕtveho, váš občiansky preukaz a občiansky preukaz zosnulého. Matrika vykoná zápis v knihe úmrtí a vystaví úmrtný list.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Je babičkou a behá maratóny na olympiáde. Vek pre ňu nie je prekážkou

V lotérii vyhral 14-krát. Matematik vyvinul špeciálny systém

The post Po smrti blízkeho otvárate doma okná? Táto povera môže byť nebezpečná najmä v lete appeared first on Vášeň v tebe.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie