Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Po tridsiatke som sa naučila lúpať cesnak. Tento trik je na nezaplatenie. Trvá len tri sekundy

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/kropekk_pl). Lúpanie cesnaku je pre mnohých ľudí skutočným utrpením. Niekedy sa šupka odlupuje ľahko, inokedy milimeter po milimetri a vy neviete, kto má dosť – vy alebo ten nešťastný strúčik. Ukázalo sa, že existuje spôsob, ako to urobiť rýchlo a bezbolestne pre obe strany. Trvá to doslova tri sekundy. […]
Menej ako 1 min. min.

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/kropekk_pl).

Lúpanie cesnaku je pre mnohých ľudí skutočným utrpením. Niekedy sa šupka odlupuje ľahko, inokedy milimeter po milimetri a vy neviete, kto má dosť – vy alebo ten nešťastný strúčik. Ukázalo sa, že existuje spôsob, ako to urobiť rýchlo a bezbolestne pre obe strany. Trvá to doslova tri sekundy.

Ako ošúpať cesnak?
Foto: Pixabay/kropekk_pl

Na zozname najhorších prác v kuchyni sa najčastejšie umiestňuje lúpanie cibule. Avšak každý, kto sa musel vysporiadať s obzvlášť tvrdohlavou šupkou cesnaku, dobre vie, aké namáhavé môže byť jeho lúpanie. Najmä keď chcete použiť niekoľko strúčikov alebo dokonca hláv.

Ako ošúpať cesnak? Triky z internetu nie vždy fungujú

Existuje mnoho spôsobov, ako ošúpať cesnak. Niektorí klasicky pichajú šupku nožom, iní ju mierne rozdrvia. Ďalší skúšajú triky z internetu. Jeden z obzvlášť obľúbených je vložiť cesnak do nádoby s vodou a pretrepať. Nie vždy to však má želaný účinok – cesnak je stále potrebné ošúpať tradičným spôsobom.

Vezmite nôž a nakrájajte cesnak. Šupka sa v okamihu odstráni

Na internete sa však objavil ďalší trik a treba povedať, že vôbec nie je vymyslený. Nevyžaduje si špeciálnu prípravu ani nákup pomôcok. Všetko, čo potrebujete, je nôž a tri sekundy vášho drahocenného času. Jednoducho rozrežte strúčik cesnaku na polovicu, ale priečne, zhora nadol. Potom polovice oddeľte a šupka sa sama od seba oddeľuje.

Tento spôsob sa objavil na účte cestovateľského páru Britt a Mitcha na Instagrame a okamžite si ho obľúbili používatelia internetu. Páčil sa viac ako 400 000 ľuďom. Na videu je vidieť osobu, ktorá drží v ruke strúčik a prerezáva ho vo vzduchu. Odporúčame na to použiť dosku na krájanie. Bude to pohodlnejšie aj bezpečnejšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako ošúpať cesnak rýchlym spôsobom? Šéfkuchár vyskúšal trik s balónom. Stačí pár sekúnd a bude bez šupiek

Potrite „zlato“ pre zdravie. Pridajte toto korenie do miešaných vajíčok a z brucha vám začnú miznúť vlnky

The post Po tridsiatke som sa naučila lúpať cesnak. Tento trik je na nezaplatenie. Trvá len tri sekundy appeared first on Vášeň v tebe.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie