Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Poľsko očakáva opatrenia NATO na posilnenie obrany. Duda chce rozšírenie zbrojárskeho priemyslu

Poľsko očakáva neústupčivú a konzistentnú politiku na posilnenie obrany Severoatlantickej aliancie, uviedol v stredu poľský prezident Andrzej Duda. Informujeme o tom podľa agentúry PAP. Bude to podľa neho možné dosiahnuť jednotou spojencov, uplatňovaním článku 5 Severoatlantickej zmluvy a rozšírením obranných spôsobilostí a zbrojárskeho priemyslu. Nedostatočný pocit bezpečnosti je podľa neho v tomto období dôležitá záležitosť […]
Menej ako 1 min. min.

Poľsko očakáva neústupčivú a konzistentnú politiku na posilnenie obrany Severoatlantickej aliancie, uviedol v stredu poľský prezident Andrzej Duda. Informujeme o tom podľa agentúry PAP.

Bude to podľa neho možné dosiahnuť jednotou spojencov, uplatňovaním článku 5 Severoatlantickej zmluvy a rozšírením obranných spôsobilostí a zbrojárskeho priemyslu. Nedostatočný pocit bezpečnosti je podľa neho v tomto období dôležitá záležitosť najmä v strednej Európe. NATO by malo vyslať svetu odkaz jednoty.

V Poľsku má vzniknúť légia Ukrajincov žijúcich v Európskej únii. Záujemci sa už hlásia

“Toto musí byť veľmi jasné,” povedal Duda pre týždenník Politico vo Washingtone počas summitu NATO. Za ďalšie dôležité posolstvo označil vyslanie odkazu pre Rusko, že NATO je silné a pozoruje hrozbu vychádzajúcu z Ruska.

Stratégia prijatá na summite NATO 2022 v Madride, ktorá Rusko označuje za hrozbu, podľa neho udáva dobré smerovanie pre budúce kroky Aliancie.

Pripomenul, že 23 členských krajín NATO v súčasnosti na obranu vynakladá aspoň dve percentá svojho hrubého domáceho produktu. Z dôvodu ruskej invázie na Ukrajinu a imperiálnych ambícií Ruska by sa to malo zvýšiť na tri percentá HDP. Bude to podľa svojich slov vo Washingtone žiadať.

Duda v spojitosti s americkými prezidentskými voľbami uviedol, že bude spolupracovať s akoukoľvek americkou vládou.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie