Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Poslední mohykáni ukázali výsledky. Manažment slávneho cukrovaru na Považí však varuje pred zlými časmi

Slovensko bolo kedysi cukrovou veľmocou. Pred Nežnou revolúciou u nás fungovalo 10 cukrovarov, no po reforme, ktorá prišla po roku 1989, väčšina z nich zanikla a zachovali sa len dva. Ide o spoločnosti Slovenské cukrovary v Seredi a Považský cukor v Trenčianskej Teplej. Títo poslední mohykáni dnes zabezpečujú to, že je cukor jedinou potravinou, v […]
Menej ako 1 min. min.

Slovensko bolo kedysi cukrovou veľmocou. Pred Nežnou revolúciou u nás fungovalo 10 cukrovarov, no po reforme, ktorá prišla po roku 1989, väčšina z nich zanikla a zachovali sa len dva. Ide o spoločnosti Slovenské cukrovary v Seredi a Považský cukor v Trenčianskej Teplej. Títo poslední mohykáni dnes zabezpečujú to, že je cukor jedinou potravinou, v ktorej produkcii sme ešte sebestační. 

Z hektára pokosia viac, no úrody bude menej. Na jeseň má prísť zdražovanie pečiva

Vlaňajšok priniesol podľa dát z FinStatu eseročke Slovenské cukrovary rast tržieb o deväť percent na 77 miliónov eur. Zisk sa však prepadol o 10 percent na viac ako 3,5 milióna eur. 

Hospodárske výsledky Považského cukru síce nie sú k dispozícii, no report skupiny Nordzucker, pod ktorú „akciovka“ patrí, naznačuje, že sa im darilo. Z dokumentu vyplýva, že tržby celej skupiny sa zdvojnásobili na 2,9 miliardy eur. Čisté príjmy sa vyšplhali na 325,7 milióna, pričom cukor z repy priniesol skupine 296,1 milióna eur a trstinový zase 29,6 milióna. 

Dáta za predchádzajúci rok teda vyzerajú sľubne. Ako však cukrovarníci upozorňujú, segment najnovšie zastihli ťažkosti. Tie však prinesú zľavu na pultoch obchodov.

V regáloch sa nemíňa

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie