Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Požiare fotovoltických panelov sú čoraz častejšie. Ľudia pri ich inštalácii robia jednu zásadnú chybu

Fotovoltické panely rozhodne zažívajú svoj boom. Mnohé domácnosti žijúce v domoch vybavili svoje strechy týmito panelmi, aby sa stali viac sebestačnými, napríklad v prípade výpadku prúdu. Je tu však jedno obrovské ALE. O téme informoval portál tvnoviny.sk. Mnoho ľudí si panely na strechu montuje svojpomocne, čo vždy nemusí dopadnúť práve najlepšie: Zle nainštalovaný fotovoltický panel […]
Menej ako 1 min. min.

Fotovoltické panely rozhodne zažívajú svoj boom. Mnohé domácnosti žijúce v domoch vybavili svoje strechy týmito panelmi, aby sa stali viac sebestačnými, napríklad v prípade výpadku prúdu. Je tu však jedno obrovské ALE. O téme informoval portál tvnoviny.sk.

Mnoho ľudí si panely na strechu montuje svojpomocne, čo vždy nemusí dopadnúť práve najlepšie: Zle nainštalovaný fotovoltický panel môže spôsobiť skrat, a teda aj požiar celého domu.

Na samoinštaláciu môžu ľudia doplatiť. Zdroj: shutterstock.com/anatoliy_gleb

V susednej Českej republike vlani hasiči zaznamenali až 55 požiarov spôsobených nesprávnou inštaláciou fotovoltických panelov. Slovenskí hasiči si podobnú štatistiku nevedú. Je preto ťažké určiť, koľko podobných prípadov sa vyskytlo u nás.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Ak nad takýmto riešením uvažujete, rozhodne si vyberte overenú firmu. Nespoliehajte sa na lacnejšie riešenie. A už vôbec nie na samoinštaláciu. Fotovoltické panely by mali inštalovať jedine odborníci.

Fotovoltické panely by nemali byť nainštalované priamo na streche, ale na špeciálnej hliníkovej konštrukcii. Takéto riešenie totiž zabraňuje ich prehrievaniu.

Fotovoltika

Fotovoltika je metóda priamej premeny slnečného žiarenia na elektrinu s využitím fotoelektrického javu na veľkoplošných polovodičových fotodiódach. Jednotlivé diódy sa nazývajú fotovoltické články a sú zvyčajne spájané do väčších celkov – fotovoltických panelov.

Články sú dvojakého typu – kryštalické alebo tenkovrstvé. Kryštalické články sú vytvorené na tenkých doskách polovodičového materiálu, tenkovrstvé články sú priamo nanášané na sklo alebo inú podložku.

Tenkovrstvých technológií existuje viacero, napríklad amorfný kremík a mikrokryštalický kremík, ktorých kombinácia sa nazýva tandem, ďalej telurid kadmia a CIGS zlúčeniny. Vďaka rastúcemu záujmu o obnoviteľné zdroje energie a dotáciám sa výroba fotovoltických panelov a systémov v poslednej dobe značne zdokonalila.

 

Zaujímate sa o to, ako odísť do dôchodku so štedrým pasívnym príjmom? Pozrite si naše video.

The post Požiare fotovoltických panelov sú čoraz častejšie. Ľudia pri ich inštalácii robia jednu zásadnú chybu appeared first on KRYPTOMAGAZIN.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie