Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Pražská univerzita je najlepšou vysokou školou východnej Európy, patrí medzi 100 najlepších v Európe

Univerzita Karlova v Prahe sa opäť umiestnila v prvej stovke najlepších európskych vysokých škôl. V prestížnom medzinárodnom porovnaní QS World University Rankings: Europe 2024 skončila v konkurencii takmer 700 škôl na 79. mieste, čo je o sedem priečok vyššie než vlani. Je najlepšou vysokou školou vo východnej Európe. Vo štvrtok to univerzita uviedla na svojom […]
Menej ako 1 min. min.

Univerzita Karlova v Prahe sa opäť umiestnila v prvej stovke najlepších európskych vysokých škôl. V prestížnom medzinárodnom porovnaní QS World University Rankings: Europe 2024 skončila v konkurencii takmer 700 škôl na 79. mieste, čo je o sedem priečok vyššie než vlani.

Je najlepšou vysokou školou vo východnej Európe. Vo štvrtok to univerzita uviedla na svojom webe.

“Skvelý výsledok na celkovej 79. pozícii dosiahla Univerzita Karlova aj vďaka tomu, že v siedmich z 12 kritérií patrí medzi sto najlepších škôl v Európe. Napríklad pre uchádzačky a uchádzačov je podstatné, že medzi tieto oblasti patrí okrem iného zamestnanosť a uplatnenie absolventiek a absolventov,” komentovala výsledok rektorka UK Milena Králíčková.

Zverejnili rebríček najlepších univerzít na svete. Dostali sa doň aj slovenské, od radosti však skákať rozhodne nemôžeme

UK si v rámci jednotlivých kritérií polepšila najmä v oblasti medzinárodnej výskumnej spolupráce, kde poskočila o 17 priečok na 35. miesto, a tiež v oblasti študentov prijatých v rámci medzinárodnej mobility. Podľa rebríčka na škole študuje viac než 11-tisíc zahraničných študentov.

V ďalšej stovke sa z českých univerzít umiestila na 143. priečke Masarykova univerzita v Brne a na 177. mieste České vysoké učení technické v Prahe.

Zo slovenských univerzít najlepšie skončila Univerzita Komenského, ktorá obsadila 277. miesto. V porovnaní s predchádzajúcim rokom si polepšila o 21 priečok. V regióne východnej Európy je na 19. mieste.

Rebríček, ktorý po prvýkrát vyšiel minulý rok, porovnáva činnosť európskych vysokých škôl v 12 kritériách. Týkajú sa najmä podmienok a kvality vyučovania aj výskumu, uplatnenia absolventov, internacionalizácie či udržateľnosti. Výsledky zahŕňajú 685 škôl zo 42 krajín.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie