Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Predčasné voľby vo Francúzsku nepriniesli víťaza, tvrdí Meloniová

Po predčasných parlamentných voľbách vo Francúzsku nemôže nikto oslavovať, uviedla v noci na utorok talianska premiérka Giorgia Meloniová. Informuje o tom agentúra ANSA. VIDEO: Francúzsko odmietlo krajnú pravicu a po ohromujúcom volebnom výsledku sa ponára do neistoty “Myslím si, že konštatovanie, ktoré som zaznamenala z niektorých kruhov, že (francúzska krajne pravicová strana Národné združenie) RN prehrala, […]
Menej ako 1 min. min.

Po predčasných parlamentných voľbách vo Francúzsku nemôže nikto oslavovať, uviedla v noci na utorok talianska premiérka Giorgia Meloniová. Informuje o tom agentúra ANSA.

VIDEO: Francúzsko odmietlo krajnú pravicu a po ohromujúcom volebnom výsledku sa ponára do neistoty

“Myslím si, že konštatovanie, ktoré som zaznamenala z niektorých kruhov, že (francúzska krajne pravicová strana Národné združenie) RN prehrala, je trochu zjednodušené. Pravdou však je, že nikto nemôže oslavovať víťazstvo,” povedala Meloniová po príchode do Washingtonu, kde sa zúčastní na samite Severoatlantickej aliancie (NATO).

ANALÝZA: Ohrozia Francúzsko súdruhovia? Macronova vojna voľbami nekončí

Podľa jej slov sa žiadny z troch hlavných politických táborov nepresadil a nie je schopný vládnuť sám. “Uvidíme, čo sa stane. Výsledkom druhého kola je, že voľby nevyhral nikto,” skonštatovala talianska premiérka.

V dvojkolových predčasných parlamentných voľbách vo Francúzsku zvíťazil ľavicový Národný ľudový front (NFP) pred centristickou koalíciou francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona Spolu (ENS) a krajne pravicovým RN. Žiadna skupina však nezískala absolútnu väčšinu.

Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie