Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Pri izraelskom nálete na školu zomrelo najmenej 27 ľudí, uvádzajú zahraničné zdroje

Najmenej 27 ľudí zomrelo pri údere izraelskej armády blízko školy v Abasáne na juhu Pásma Gazy. Agentúre AFP to dnes oznámil lekársky zdroj. Izraelská armáda uviedla, že tieto informácie overuje. Podľa palestínskych zdravotníkov nálet zasiahol stany, v ktorých sú pred vzdelávacím zariadením ubytované vysídlené rodiny. Izrael zaútočil na mesto Gaza, obyvatelia hovoria o jednej z […]
Menej ako 1 min. min.

Najmenej 27 ľudí zomrelo pri údere izraelskej armády blízko školy v Abasáne na juhu Pásma Gazy. Agentúre AFP to dnes oznámil lekársky zdroj. Izraelská armáda uviedla, že tieto informácie overuje. Podľa palestínskych zdravotníkov nálet zasiahol stany, v ktorých sú pred vzdelávacím zariadením ubytované vysídlené rodiny.

Izrael zaútočil na mesto Gaza, obyvatelia hovoria o jednej z najhorších ofenzív

Izraelská armáda pokračuje druhým dňom v zosilnenej vojenskej ofenzíve v celom Pásme Gazy, najmä v centrálnych štvrtiach mesta Gaza. Tento vývoj podľa predstaviteľov teroristického hnutia Hamas ohrozuje obnovené rokovania o prímerí a prepustení rukojemníkov.

Údaje o obetiach v Abasáne sa rozchádzajú. Podľa riaditeľa vládnej mediálnej kancelárie v Gaze, ktorú riadi Hamas, na mieste zahynulo až 29 ľudí. Naopak agentúra AP s odkazom na zdravotnícke úrady v Gaze píše o 19 mŕtvych a desiatkach zranených.

Vojnu v Pásme Gazy vlani vyvolal bezprecedentný teroristický útok Hamasu na Izrael 7. októbra, pri ktorom zahynulo vyše 1200 ľudí. Ďalších zhruba 250 osôb ozbrojenci odvliekli na území Pásma Gazy. Izraelská vojenská ofenzíva si od tej doby vyžiadala životy viac ako 38.200 Palestínčanov.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie