Skip to content
Capital.com – Ticker Tape Widget

Zobraziť viac...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Menu

Promiňte, že jsem přežil, vzkázal Fico médiím a opozici. Dorazil na schůzi svého kabinetu

„Je absolutně v pořádku. Všem nám podal ruku. Vedl jednání vlády jako předtím, jakoby se nic nestalo,“ řekl o Ficovi ministr investic, regionálního rozvoje a informatizace Richard Raši po schůzi vlády na tiskové konferenci, které se premiér nezúčastnil. ČTĚTE VÍCE: Nikdy jsem neinklinoval k neonacismu, vzkázal Turek novým partnerům. Postěžoval si na kampaň „Drahá progresivně liberální média a […]
Menej ako 1 min. min.

„Je absolutně v pořádku. Všem nám podal ruku. Vedl jednání vlády jako předtím, jakoby se nic nestalo,“ řekl o Ficovi ministr investic, regionálního rozvoje a informatizace Richard Raši po schůzi vlády na tiskové konferenci, které se premiér nezúčastnil.

ČTĚTE VÍCE: Nikdy jsem neinklinoval k neonacismu, vzkázal Turek novým partnerům. Postěžoval si na kampaň

„Drahá progresivně liberální média a opozice, promiňte, že jsem přežil, ale jsem zpět,“ napsal na sociální síti Fico, který dlouhodobě nešetří výpady vůči opozičním stranám a části místních médií.

Předsedu slovenské vlády útočník opakovaně střelil z bezprostřední blízkosti v polovině května, když Fico po výjezdním zasedání vlády v Handlové přišel pozdravit lidi na místní náměstí. Fico byl hospitalizován zhruba dva týdny a pak pokračoval v domácí léčbě.

Na veřejné akci se Fico poprvé objevil minulý pátek, kdy se zúčastnil oslav svátku slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. V projevu tam hovořil také o potřebě vybudování hráze proti progresivistickým a liberálním ideologiím a přirovnal je k rakovině. V pondělí pak přijel na pole na západním Slovensku pozdravit zemědělce v době sklizně.

První veřejné vyjádření po atentátu měl Fico krátce před červnovými volbami do Evropského parlamentu. V nahrávce tehdy řekl, že vůči útočníkovi necítí nenávist. Střelce ale zároveň označil za aktivistu slovenské opozice, v proslovu rovněž kritizoval opoziční strany, poměry v EU, slovenské nevládní organizace, herce a média.

„Vrací se unavený, traumatizovaný a rozzlobený muž, napsal o Ficovi zpravodajský portál Aktuality.sk. Podle něj Fico nechce usmíření, o kterém po atentátu hovořili vládní i opoziční politici.

Páčil sa Vám článok? Podporte SIA NEWS!

Vaša podpora nám pomôže pokračovať v činnosti a vývoji systému SIA NEWS.
Ďakujeme za každú vašu podporu.

Zadajte platnú sumu.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.
revolut banner

Kategórie